Новини

Вороновські читання 2024

Voronovski chytannia 2024

4-5 жовтня 2024 року юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича мав честь приймати гостей щорічної науково-практичної конференції «Вороновські читання», присвяченої пам’яті та приуроченої до дня народження видатної української вченої, засновниці фінансового права України, академіка НАПрН України, докторки юридичних наук, професорки, заслуженої діячки науки і техніки України, заслуженої юристки України Лідії Костянтинівни Воронової. Організаторами заходу виступили Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду, Асоціація фінансового права України, Науково консультативна рада при Голові Верховної Ради України, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, Чернівецький навчально-науковий юридичний інститут Національного університету «Одеська юридична академія».

Географія проведення щорічних Вороновських читань пов’язується з професійною викладацькою діяльністю видатної вченої, зокрема це університети таких міст, як Київ, Ірпінь, Харків, Львів, Чернівці. Цьогорічне проведення Вороновських читань в стінах нашого університету та факультету пов’язане з тим, що Лідія Костянтинівна Воронова тривалий час викладала на юридичному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Такий формат конференції – це чудова нагода для науковців і практиків не тільки обмінятися спогадами, набутим досвідом, досягненнями, відкриттями, а й ознайомитися із сучасними тенденціями юриспруденції і заглянути за так-званий обрій правничих досліджень. Саме тому, учасниками заходу стали як вчені-теоретики (доктори наук, професори, доценти, кандидати наук, доктори філософії), так і вчені-практики, зокрема судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду, судді апеляційних судів, судді окружних судів, адвокати.

Темою цьогорічних читань стала науково-практична дилема – «Адміністративні та податкові процедури: чи є підстави конфлікту?» І, як результат дискусій, основним питанням конференції стало – це узгодження бачення як представників адміністративного права, так і представників податкового права можливості реалізації Закону України «Про адміністративну процедуру».

Модерував захід академік НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Микола Петрович Кучерявенко. А з доповідями виступили: Н. Школик «Генеза систематизації адміністративної процедури?», В. Тимощук «Потенційний вплив загальної адміністративної процедури на податкову сферу», Н. Пісаренко «Чи конфліктують правила загальної процедури з іншими правилами?», О. Ільницький «Податковий» та «адміністративний» підхід до регулювання процедури адміністрування податків та зборів в Україні», В. Решота «Адміністративні процедури вирішення податкових спорів: досвід США для України», Р. Ханова «Деякі аспекти загальних рис і відмінностей податкових та адміністративних процедур», А. Котенко «Нова податкова процедура: зі знаком плюс чи мінус?», С. Дашутін «Засадничі відмінності податкових та адміністративних процедур», К. Павлуненко «Вплив положень Закону України «Про адміністративну процедуру на реалізацію функцій податкових органів», В. Форсюк «Положення про чинність та нікчемність адміністративних актів: виклики для податкових процедур», Н. Шевцова «Юрисдикція оскарження адміністративних та податкових процедур в судовому порядку», О. Музика-Стефанчук «Банк і податки: про співвідношення приватного та публічного інтересу у процесуальних правовідносинах», О. Ситников «Перспективи запровадження в Україні обов’язкового досудового порядку вирішення податкових спорів», М. Бліхар «Медіаційні процедури у вирішенні податкових спорів в Україні», О. Заверуха «Інститут медіації у світі: ефективні переговори чи розумне посередництво?». По завершенню виступів між доповідачами та учасниками конференції відбувалися жваві та змістовні дискусії, що ще раз підкреслювало актуальність цьогорічної теми Вороновських читань.

Також учасниками конференції було презентовано власні наукові проєкти, зокрема Н. Блажівська, О. Музика-Стефанчук, Н. Якимчук, М Кучерявенко, Р. Ханова представили інноваційні курси для суддів, а також наукові посібники в галузі фінансового та податкового права.

Отож, проведення такої конференції це можливість вшанувати пам’ять великого Вчителя, Лідії Костянтинівни Воронової, і поки ми будемо згадувати її, використовувати її наукові здобутки в наших наукових працях, пам’ятати її цінні поради та настанови, безцінний гумор та прижиттєві ідеали, до того часу буде жити Вчитель в нашій пам’яті.