Активності у межах проєкту «ЮРИДИЧНІ КЛІНІКИ – АГЕНТИ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ МЕДІАЦІЇ ЯК СПОСОБУ ВИРІШЕННЯ СПОРІВ» зростають!
Знайомтесь, команда проєкту:
- Лідія НЕСТЕРЕНКО, керівниця проєкту, юридична клініка юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
- Ірина РОМАНЮК, координатор реалізації проекту в м. Чернівці, юридична клініка юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
- Михайло Васильович Лотоцький, координатор реалізації проєкту в м. Івано-Франківськ, юридична клініка Університету Короля Данила
- Катерина ДАНЧЕНКО-НАГОРНЯК, координатор реалізації проєкту в м. Івано-Франківськ, юридична клініка «Феміда» Прикарпатського факультету Національної академії внутрішніх справ.
Радісна звістка – нас стало більше! Ще більше агентів медіації ми зможемо підготувати! До участі в проєкті долучилася юридична клініка Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, керівник – Іван Костів.
Сьогодні, 7 листопада, учасників проєкту гостинно зустрічала юридична клініка Університету Короля Данила.
Модераторка зустрічі, та за сумісництвом – натхненниця проєкту, Лідія НЕСТЕРЕНКО ознайомила учасників з ідеєю, місією та “дорожньою” картою проєкту #ЮК_АГЕНТИ_МЕДІАЦІЇ.
Пряма мова: “ЮК_АГЕНТИ не лише МЕДІАЦІЇ, але й комунікації та нетворкінгу. Віртуальне знайомство перейшло в реальне. Акценти розставлені, відповідальні особи – визначені, попередній план проведення опитування: «Рівень правової та медіаційної обізнаності населення міст Чернівці, Івано-Франківськ та областей» – складено! Про наступну зустріч домовлено. Медіація поступово вкорінюється в наше життя”.
Особливої атмосфери додав і обмін кращими практиками діяльності юридичних клінік.
Так, керівниця юридичної клініки юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Ірина РОМАНЮК, відмітила, що юридичні клініки для успішної діяльності повинні виходити з зони комфорту, розширювати свої горизонти, в тому числі у напрямку проектного менеджменту. Ілля ЮРІЙЧУК, аспірант кафедри публічного права, член робочої групи Проєкту Програми ЄС «ERASMUS+KA2» Медіація: навчання та трансформація суспільства” (MEDIATS) за №599010-EPP-1-2018-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP ознайомив учасників заходу з тонкощами та перевагами грантової проектної діяльності.
Окрему увагу часники зустрічі звертали на нормативні підстави застосування процедури медіації в Україні. Ілля ЮРІЙЧУК розповів про перспективи прийняття законопроекту про медіацію та участь в цьому процесі нашого факультету. Зокрема про науково-експертний висновок робочої групи по виконанню грантового проекту Програми ЄС «ERASMUS+KA2» Медіація: навчання та трансформація суспільства “(MEDIATS)” за №599010-EPP-1-2018-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича щодо Проекту Закону України «Про медіацію», наданий на запит Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції України № 196/34743-33-19/11.1.1 від 25.10.2019 р.
Активності за проєктом тривають, отож слідкуйте за хештегами майбутніх публікацій.
Зустріч є частиною заходів регіональної ініціативи “Юридичні клініки – агенти популяризації медіації як способу вирішення спорів”, який впроваджується юридичною клінікою юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в межах проекту “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України”, що здійснюється Асоціацією юридичних клінік України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.