Карантин та активізація дистанційної освіти на юридичному факультеті ЧНУ ім. Ю. Федьковича спонукають до нових методів роботи та форм проведення навчальних заходів.
Одним із таких заходів став вебінар, проведений асистентом кафедри публічного права Катериною Козмуляк в рамках викладання дисципліни вільного вибору «Аграрне право: практичний аспект». Запрошеним експертом вебінару став кандидат юридичних наук, спеціаліст з юридичного супроводу промислового садівництва Василь Поліщук.
Формат заходу зацікавив багатьох студентів, про що свідчить кількість учасників заходу (понад 70 чоловік), а також їх активність.
Під час бесіди обговорили питання відмежування промислового та індивідуального садівництва, особливості правового регулювання використання природних ресурсів для потреб промислового садівництва. Цікавою виявилась позиція доповідача стосовно правового статусу багаторічних насаджень та пропозицій по вдосконаленню законодавства у цій сфері. Спікер також поділився практичним досвідом у сфері сертифікації продукції садівництва та її експорту до країн ЄС та Африки.
Учасники вебінару отримали незабутні враження та збагатилися новими знаннями у сфері правового регулювання промислового садівництва в Україні.
Діана Костиняк (204 група): «..Прослухала вебінар про промислове садівництво. Експерт підібрав доступний виклад інформації, де спершу використав теорію, а пізніше практику. Дякую, що проводите такі вебінари!».
Дмитро Пастух (201 група): «..Наша зустріч з експертом в сфері юридичного супроводу промислового садівництва видалась дуже продуктивною й корисною не лише для студентів, що вивчають основи аграрного сектору товаровиробництва, а й всіх охочих, що долучились до даної дискусії. …Дуже сподобалось відкрите обговорення реалій ведення вітчизняного аграрного бізнесу й слабких сторін захисту прав товаровиробників, що особисто мені дало можливість подумати над потенційними шляхами поліпшення стану плодового забезпечення українського ринку. Вважаю, що подібні заходи надзвичайно корисні в аспектах ознайомлення мас із існуючими проблемами не лише в агропромисловому секторі, а й правовому полі взагалі, доступністю обговорення гострих проблем й об’єктивному діалозі, в якому знаходяться відповіді для майбутніх правників й нормо творців».
Ярина Паш (301 група): «..Даний захід виправдав мої сподівання, видно, що спікер професіонал своєї справи, який окрім теоретичної інформації зміг розбавити обстановку цікавими практичними ситуаціями. Особливо мені сподобалося про багаторічні насадження і пестициди та агрохімікати. Дякую, за такий чудовий захід. Якщо будете ще організовувати щось подібне обов‘язково ще раз приєднаюся!».
Юлія Усата (203 група): «..Вебінар був досить гарно наповнений як теоретичними так і практичними питаннями, які пов’язані з проблемами у сфері садівництва. Практичні аспекти були дуже корисні і важливі для застосування у практичній діяльності».
Катерина Козмуляк
к.ю.н., асистентка кафедри публічного права