10 жовтня 2024 р. у Всесвітній день психічного здоров’я або День ментального здоров’я студенти юридичного факультету мали нагоду «подбати про себе», долучившись до вкрай необхідного у реаліях сьогодення заходу, організованого факультетом педагогіки, психології та соціальної роботи у затишному скверику «Вишиванки», що навпроти центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Кожен з учасників зміг «заглянути» собі у підсвідомість, «потоваришувати» зі своїм внутрішнім «Я», зрозуміти та проаналізувати «знаки» всесвіту, пізнати нові емоції, дати відповідь на хвилюючі питання, порівняти, відшукати, зрозуміти…
Загалом, проведене дійство, як і сам День, покликані звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним (ментальним) станом людини, підтримкою людей з депресивними станами, фобіями, розладами особистості, алкогольною та наркотичною залежністю, шизофренією, недоумкуватістю, порушеннями свідомості тощо. Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, що допомогли б їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й надає людині відчуття самоцінності та самоконтролю, а також сприяє формуванню свого «Я» у всіх його проявах. Підтримувати та дбати про ментальне здоров’я необхідно щодня, адже це – передумова ефективного подолання стресових ситуацій, продуктивної та плідної праці, активності у суспільному житті, а також вміння розуміти власний емоційний стан та керувати ним, бути відкритим до навчання та розвитку.
У шаленому ритмі глобалізаційних процесів, у гонитві за роботокар’єрою та фінансовою «подушкою», в активних пошуках мети життя, усвідомлення (сприйняття чи заперечення) побутово-сімейних непорозумінь, проживання реальності в умовах війни від «тривоги» і до «тривоги» в дитсадку, школі, технікумі, університеті, на роботі, дома … кожен з нас зобов’язаний належним чином подбати про своє ментальне здоров’я, як про базову необхідність кожної людини. І нехай весь світ зачекає…
Тетяна Грекул-Ковалик
к.ю.н., доцентка, асистентка кафедри теорії права та прав людини