На юридичному факультеті вшанували пам’ять Антона Антоновича Козловського, ім’я якого назавжди залишиться серед тих, хто формував обличчя української філософії права, тих, для кого філософія права була не просто наукою – вона була способом пізнання істини, світу і самого себе.
Саме 9 квітня, у день народження Антона Антоновича, відбувся просвітницько-виховний захід для студентів 1го курсу з серії «Персоналії. Юридичний факультет», започаткованої в межах діяльності Лабораторії прав людини імені Сергія Місевича.

Викладачі кафедри теорії права та прав людини к.ю.н. Ольга Донченко та к.ю.н. Олександр Максимюк розповіли майбутнім правникам про важливість знань історії свого факультету, поділилися спогадами про Антона Антоновича як Людину, яка залишила глибокий слід у філософії права – як мислитель, наставник, викладач і особистість. Було наголошено, що наукова спадщина Антона Антоновича Козловського, зокрема гносеологічне обґрунтування права, стала вагомим внеском у розвиток філософсько-правової традиції в Україні.
Наукове зростання майбутнього Вченого розпочалося ще в роки студентства, коли він проявив себе як винятково обдарований і самостійний мислитель. Вже тоді, здобуваючи філософську освіту, він вирізнявся не лише академічною успішністю, а й глибиною погляду на природу людини і суспільства.
Згодом Антон Антонович був одним з фундаторів відродження юридичного факультету, пройшов шлях асистента, доцента, професора кафед¬ри теорії та історії держави і права, заступника декана юридичного факультету з наукової роботи, завідувача кафедри теорії та історії держави і права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Як викладач, він був винятковою постаттю: яскравий, з почуттям гумору, уважний до студентської думки. Його лекції запам’ятовувалися на роки – не тільки як академічні тексти, а як досвід живого мислення. Випускники юридичного факультету згадують його не лише з вдячністю, а й з теплом – як того, хто навчив ставитися до права як пізнання справедливості, а не лише системи норм.

Внесок Антона Антоновича Козловського у розвиток та становлення юридичного факультету не обмежувався викладацькою та науковою діяльністю. Він став наставником для цілого покоління дисертантів, вмотивовуючи їх до глибокого пошуку істини. Його керівництво було неформальним, але завжди вимогливим, насиченим повагою до інтелектуальної свободи та високих стандартів.
Вдячні. Пам’ятаємо. Продовжуємо.
Не музикант, але Маестро!
Адже наука як оркестр,
Що керівництва вимагає,
І тільки з диригентом грає.
А Філософія – тож пісня,
Гносеологія – в ній приспів,
Який лунає на конгресах
І в міжнародній навіть пресі.
Отож, сумуємо, Маестро…
Ми вчитимемось з Ваших текстів,
Життя юриста – вічна «справа»:
Шукати істину про Право!

Ольга Донченко
к.ю.н., доцентка, асистентка кафедри теорії права та прав людини

Олександр Максимюк
к.ю.н., доцент кафедри теорії права та прав людини