Новини

Сучасний правник: як зацікавити роботодавця?

Online Meeting with Stakehodlers

Питання якісної підготовки бакалаврів та магістрів спеціальності 081 «Право» завжди перебуває в полі зору усіх учасників освітнього процесу та стейкхолдерів, які враховуючи сучасні суспільні виклики, сприяють формуванню спільного бачення належної підготовки правника, створенню освітнього середовища, в якому буде формуватися яскрава особистість нової генерації, конкурентний фахівець, порядна і гідна людина, патріот своєї справи, своєї держави.

Виконання цієї важливої місії відбувається в межах освітніх програм. Їх обов’язкові та вибіркові компоненти спрямовані на опанування здобувачами загальних та фахових компетентностей, які формуються під час теоретичного та практичного навчання. Вміння, які набувають здобувачі на юридичному факультеті ЧНУ імені Юрія Федьковича, а саме: здійснювати аналіз та аргументувати суспільні процеси; оцінювати недоліки і переваги аргументів, аналізуючи відому проблему; проводити збір і інтегрований аналіз матеріалів з різних джерел; формулювати власні обґрунтовані судження на основі аналізу відомої проблеми; давати короткий висновок щодо окремих фактичних обставин (даних) з достатньою обґрунтованістю; самостійно визначати ті обставини, у з’ясуванні яких потрібна допомога, і діяти відповідно до отриманих рекомендацій; працювати в групі, формуючи власний внесок у виконання завдань групи; демонструвати необхідні знання та розуміння сутності та змісту основних правових інститутів і норм фундаментальних галузей права; застосовувати набуті знання у різних правових ситуаціях, виокремлювати юридично значущі факти і формувати обґрунтовані правові висновки; готувати проекти необхідних актів застосування права відповідно до правового висновку зробленого у різних правових ситуаціях; надавати консультації щодо можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів у різних правових ситуаціях – допомагають їм реалізувати набуті знання на практиці та в своїй професійній діяльності у майбутньому.

Саме питання, присвячені необхідності набуття таких компетентностей, підготовці конкурентоздатного фахівця, висококваліфікованого правника, його майбутнього працевлаштування, стали предметом розмови на зустрічі з нашими стейкхолдерами, партнерами, колегами, однодумцями – Тетяною Запаранюк, начальником відділу взаємодії з роботодавцями та Олександрою Волошиною, начальником сектору рекрутингу Чернівецького міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

Вакансії, вимоги до випускників, практичні поради щодо оформлення резюме, необхідність оволодіння здобувачами під час навчання soft skills, моніторинг працевлаштування випускників, можливість проходження практичної підготовки на базі міської філії, використання кейсів, запропонованих практичними працівниками під час навчання, удосконалення змісту навчальних дисциплін – знайшли свій відгук і стали предметом цікавої і плідної бесіди.

Роботодавці завжди були зацікавлені у налагодженні контакту із здобувачами. Тому такі зустрічі стали доброю традицією на юридичному факультеті. Формат «питання-відповіді» сприяв конструктивній розмові, а всі пропозиції, отримані під час зустрічі, сприятимуть удосконаленню змісту освітніх програм підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальністю 081 «Право».

«Свіжі» вакансії були відразу підхоплені здобувачами і, надіємося, це буде вдале їх перше робоче місце.

Oksava V Melenko

Оксана Меленко

заступниця декана з навчально-методичної роботи