Новини

Цікава дискусія про консульську службу: студенти юридичного факультету зустрілися із Почесним консулом Австрії у Чернівцях Людмилою Осачук

Liudmyla Osachuk Meeting

Право зовнішніх зносин заслужило статус однієї з найдавніших галузей міжнародного публічного права, адже його історія сягає ще часів античності. Зародження перших держав, розвиток міжнародної торгівлі та – як наслідок – необхідність захисту прав власних громадян за кордоном вимагали діяльності спеціально уповноважених на це осіб – консулів, обсяг повноважень яких спочатку був досить обмеженим. Проте за свою багатовікову історію інститут консульства трансформувався у складну систему, покликану захищати права та інтереси громадян акредитуючої держави, надавати їм інформаційну, правову допомогу, сприяти співробітництву країн у соціальній, економічній, культурній сферах, розвитку туризму та інвестицій тощо.

Окремим аспектам консульського права та ролі почесних консулів у сучасних міжнародних відносинах була присвячена зустріч студентів і викладачів юридичного факультету з Почесним консулом Австрії у Чернівцях пані Людмилою Осачук, організована кафедрою Міжнародного права та порівняльного правознавства 30 жовтня 2024 року. Участь у заході взяли заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків, к.ю.н., доцент кафедри публічного права Павло Крайній, в.о. завідувача кафедри Міжнародного права та порівняльного правознавства, д.ю.н., професор Світлана Карвацька, к.ю.н., доцент кафедри Міжнародного права та порівняльного правознавства Іван Торончук, асистентка кафедри Міжнародного права та порівняльного правознавства Анастасія Лабик, а також здобувачі спеціальності 293 Міжнародне право.

Варто відзначити, що пані Людмила з перших слів захопила увагу присутніх, адже відкрила невідомі багатьом сторони діяльності консульства. Завдяки лекції студенти змогли дізнатися більше про інститут почесних консулів, його нормативну основу, становлення та розвиток, а також особливості функціонування на сучасному етапі. Пані консул акцентувала увагу на особливостях української дипломатії та консульської служби, а також змінах, яких вони зазнали з початком повномасштабного вторгнення росії на територію України. Окрім цього, пані Людмила поділилася особистим досвідом виконання функцій почесного консула, розповіла про свій професійний шлях та труднощі, з якими стикнулася з моменту призначення на посаду.

Зустріч із такою шанованою гостею залишила у студентів яскраві враження, якими вони залюбки поділилися:

«Щиро вдячні пані консулу за візит до нашого університету! Це була надзвичайно корисна та натхненна зустріч, дякуємо за відкритість і готовність ділитися досвідом. Лекція пані консула викликала в нас щиру зацікавленість. Завдяки лекції ми дізналися багато нових та цікавих аспектів роботи консульств. Це була цінна можливість послухати та поспілкуватися з людиною, яка щоденно сприяє зміцненню міжнародного співробітництва. Особливо цінною була розповідь про практичний досвід пані консула, який виявився неймовірно цікавим. Сподіваємося на можливість нових зустрічей у майбутньому!» – Вікторія ЧЕРНИШЕВА, студентка 1 курсу ОП «Міжнародне право».

«Як студентка першого курсу, я перебувала у виключному захваті від того, що змогла побачити та почути наяву представницю Почесного консульства Австрії. Ця зустріч залишиться в моїй пам’яті як незабутній та надзвичайно корисний досвід. Особливо мені сподобалась частина про аспекти роботи у консульстві, а саме дотримання традицій та звичаїв у культурі Австрії. Також хочу зазначити, що в самій авдиторії панувала атмосфера захоплення та інтересу. Лекторка так майстерно володіла увагою слухачів, що час пролетів непомітно. З нетерпінням та особливою жагою чекатиму наступної зустрічі», – Валерія АЛЄКСЄЄНКО, студентка 1 курсу ОП «Міжнародне право».

«Викладачі університету попервах культивують і плекають серед студентів ідею неможливості формування міжнародного юриста виключно в чотирьох стінах лекційних аудиторій, отже сьогодні нам випала честь мати безцінний досвід відвертого спілкування з пані Людмилою Осачук. Вона розповіла не тільки про рутину Почесного консула Австрії, а й про довготривалий шлях до цього статусу, подолані нею перешкоди й труднощі, особливості її власного досвіду професійної діяльності. Інформація була унікальною: окрім навчальних і кар’єрних аспектів, ми дізналися про різницю менталітетів і європейські звичаї праці. Також нас ознайомили з найделікатнішими аспектами діяльності самого консульства в Чернівцях та його механізму, тому надалі, у майбутньому, мене приваблює можливість перспективи реалізувати себе на практиці при цьому самому консульстві з такою висококваліфікованою постаттю, як вона. Сердечно й красно чекаємо подальших зустрічей і співпраць!» – Аліна БАТРАМЄЄВА, студентка 1 курсу ОП «Міжнародне право».

«Сьогодні мені випала унікальна можливість побувати на зустрічі з пані Людмилою Осачук – Почесним консулом Австрії в Чернівцях. Пані Людмила цікаво та змістовно розповіла про тонкощі роботи консула, процедуру його призначення, нормативно-правову базу, яку використовує консул при виконанні поставлених на нього завдань. Для мене, як для студентки, яка вивчає нормативну дисципліну «Дипломатичне та консульське право», було неймовірно цікаво дізнатися про роботу консула на практиці. Важливим аспектом даної зустрічі, було те, що пані Людмила ділилася власними враженнями, викликами, що постають перед нею при виконанні своїх повноважень, особливостями співпраці з іншими Почесними консулами та відкрила маловідомі сторони дипломатичного етикету австрійців», – Аліна ФЕСЕНКО, студентка 4 курсу ОП «Міжнародне право».

Організація подібних заходів має важливе значення для підготовки майбутніх фахівців, адже дозволяє глибше зрозуміти не лише правові основи, але й практичні нюанси міжнародних відносин, що є безцінним досвідом для юристів-міжнародників. Вони надихають студентів та надають їм нові ідеї для подальшого розвитку в сфері міжнародного права.

Висловлюємо щиру подяку Почесному консулу Австрії у Чернівцях пані Людмилі Осачук за надзвичайно цікаву та змістовну лекцію, яка відкрила здобувачам нові аспекти роботи консульської служби та продемонструвала важливість інституту почесних консулів у сучасних міжнародних відносинах!

Anastasiia Labyk

Анастасія ЛАБИК

асистент кафедри Міжнародного права та порівняльного правознавства