Новини

Студенти юридичного факультету взяли участь у роботі міжнародної конференції ELSA

ELSA Conference 2024

Упродовж 9-13 травня студентки юридичного факультету спеціальності «Міжнародне право» Софія Матушак, Софія Кулька, Анастасія Унгурян, Олександра Ткач та студентки спеціальності «Право» Дана Лукіян та Олександра Онофрейчук мали дивовижну можливість взяти участь у міжнародній конференції ELSA, присвяченій праву та розвитку технологій (International Conference of ELSA on Law&Technology) у місті Тиргу-Муреш, Румунія.

Захід організовувався Європейською Асоціацією Студентів Права університету міста Тиргу-Муреш (ELSA Târgu Mureș) на базі Університету медицини, фармації та технологій імені Джордже Еміля Паладе спільно з численними академічними та проєктними партнерами. У конференції взяли участь понад 80 учасників з різних куточків Румунії, а також делегація з Молдови та України. Проєкт мав потужне академічне наповнення: упродовж трьох днів було проведено 10 лекцій, що стосувалися різноманітних нюансів та аспектів трансформації права в контексті розвитку технологій, та 1 пізнавальний воркшоп.

Зокрема, перед учасниками виступив Генеральний прокурор Румунії (2016-2019) Августин Лазар, який розповів про захист культурної спадщини через призму кримінального кодексу та новітні цифрові технології. Крім того, лектор поділився сенсаційним кейсом повернення дакійських золотих браслетів, викрадених з археологічних розкопок, що належать до археологічної спадщини Румунії. Августин Лазар самостійно координував дане розслідування та зазначав, що репатріація цих скарбів потребувала широкої міжнародної правової допомоги. Для нас було справді великою честю поспілкуватися з такою обізнаною та висококваліфікованою людиною.

Окремої уваги заслуговують такі лекції, як «Fake News and Disinformation in the Digital Era», «The Technology of Cyber&Criminal law» та «How to Do Hacking Without Breaking the Laws – Bug Bounty & Responsible Disclosure». Лектори підготували вичерпні презентації, охоче відповідали на запитання та влучно ілюстрували теоретичне наповнення прикладами з практики. На воркшопі «How will AI impact the legal professions?» кожен мав змогу порефлексувати стосовно тих аспектів правничої діяльності, де наразі активно застосовується штучний інтелект та новітні технології. Конференція проводилася англійською мовою, тому стала ще однією неймовірною можливістю попрактикувати навички Legal English.

Заходи ELSA унікальні тим, що крім академічної складової вони також містять культурну та соціальну складову. Тому в рамках міжнародної конференції учасники відвідали середньовічний фестиваль у цитаделі міста Тиргу-Муреш та познайомилися з традиціями й колоритом Трансильванії на екскурсії містом.

Своїми враженнями від заходу діляться учасниці заходу:

Дана Лукіян, студентка 4 курсу спеціальності «Право»

«Конференція в Тиргу-Муреш була неймовірною! Вражаюча атмосфера, цікаві доповіді від крутих спікерів та неперевершена можливість знайомства з студентами з інших країн. Крім того, організатори доклали багато зусиль, щоб забезпечити комфорт учасників, від відмінного харчування до зручності в локації. Нові знайомства та можливість співпраці зі студентами з інших країн також створили неповторний досвід. Це була дійсно незабутня подія, яка надихає на подальші дослідження та співпрацю.»

Анастасія Унгурян, студентка 1 курсу спеціальності «Міжнародне право»

«Міжнародна конференція, яка була проведена в Тиргу-Муреш залишила тільки позитивні емоції! Починаючи від інформативних та цікавих лекції та закінчуючи гостинністю самих організаторів. Також, нові знайомства з предстваниками ELSA різних міст з Румунії та Молдови створили надзвичайно круту можливість для співпраці в майбутньому! В загальному, конференція надихнула на подальший розвиток та кооперацію.»

Олександра Онофрейчук, студентка 4 курсу спеціальності «Право»

«Моя участь на Міжнародній конференції ELSA з питань права та технологій була надзвичайно захоплюючою та пізнавальною. Під час заходу я мала можливість обмінятися думками, ідеями та досвідом з провідними експертами з цієї галузі, такими як професор Августин Лазар, колишній Генеральний прокурор Румунії, Роберт Аврам, радник Міністра освіти Румунії, а також брати участь у дискусіях з колегами з різних країн. Ця конференція дала мені глибше розуміння того, як новітні технології, зокрема штучний інтелект, впливають на правову систему та юридичну практику. Я щиро вдячна організаторам та рідному факультету за можливість взяти участь у такій високопрофесійній зустрічі та поглибити свої знання про взаємодію права і технологій.»

Ivan Toronchuk

Іван Торончук

к.ю.н., доцент кафедри Міжнародного права та порівняльного правознавства

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

к.ю.н., доцент кафедри публічного права, заступник декана факультету

Sofiia Matushak

Софія Матушак

студентка 3 курсу, президентка ELSA Chernivtsi