Податкова революція Верховного суду. Революційний крок №2

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Постановою від 21 лютого 2020 р. №826/17123/18 змінив попередню судову практику у ще одній категорії досить поширених справ: він дійшов висновку, що незалежно від прийнятого платником податків рішення  про допуск чи недопуск посадових осіб до перевірки, оскаржуючи у подальшому наслідки здійсненої контролюючим органом перевірки у формі податкових повідомлень-рішень або інших рішень податкової інспекції, платник податків не втрачає можливості апелювати на порушення контролюючим органом вимог українського законодавства щодо проведення відповідної перевірки, за умови, коли на його думку, вони зумовлюють протиправність цих податкових повідомлень-рішень.

В свою чергу, наголосила касаційна інстанція, що таким підставам позову, за умови їх наявності, суди зобов’язані надавати правову оцінку першочергово. У випадку ж, коли вони не визнані судом такими, що тягнуть протиправність рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки, – переходити до перевірки підстав позову щодо наявності порушень податкового чи іншого законодавства України.

декан юридичного факультету

професор Петро Пацурківський

Координатор з проведення науково-дослідних заходів Проекту «Юридичні клініки – провайдери безоплатної допомоги споживачам фінансових послуг»

Проєкт ЮК promo