Наукові дослідження повноважень як важливої складової адміністративно-правового статусу суб’єкта в адміністративному праві завжди викликають жвавий інтерес у колах вчених-адміністративістів. Так, 22.02.2024 року Ігор Ковбас, д.ю.н., доцент, доцент кафедри публічного права та Павло Крайній, к.ю.н., доцент кафедри публічного права, заступник декана юридичного факультету взяли участь у однойменній конференції, яку організували кафедра адміністративного права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центр прав людини та врядування та Центр загального американського права.
З вітальним словом до учасників звернулись Володимир Бугров, професор, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Оксана Васильченко, професорка, директорка ННІ права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Модерував захід Петро Діхтієвський, завідувач кафедри адміністративного права та процесу ННІ права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д.ю.н., професор.
У конференції взяли участь представники вітчизняних та зарубіжних правничих шкіл. Загальний наратив наукової дискусії був заданий в межах спеціальних доповідей на початку заходу. Так, Анатолій Мамула, Директор Департаменту з питань інфраструктури та технічного регулювання Секретаріату Кабінету Міністрів України виступив з доповіддю на тему: «Діяльність Уряду по відновленню обʼєктів зруйнованих внаслідок збройної агресії рф». Тетяна Коломоєц, д.ю.н., професорка, членкиня-кореспондентка АПрН України, деканесса юридичного факультету Запорізького національного університету, Заслужена юристка України презентувала шляхи вдосконалення публічної служби в Україні з доповіддю на тему: «Принципи публічної служби: пошук нормативної моделі, релевантної викликам повоєнної євроінтеграційної відбудови в Україні».
Цікавою видалась доповідь Семена Стеценка, д.ю.н., професора, судді Касаційного Адміністративного суду Верховного Суду, члена – кореспондента АПрН України, Заслуженого діяча науки і техніки України «Оскарження дій публічної влади в умовах воєнного стану: дворічний досвід вітчизняних адміністративних судів». Вадим Гладков, Перший заступник командуючого (начальник штабу) Національної гвардії України, полковник окреслив завдання та значення Національної гвардії України у виступі з теми: «Роль та місце Національної гвардії України серед складових сектора безпеки і оборони в умовах воєнного стану».
Загалом, до заходу доєднались та взяли участь представники з правничих шкіл України, Азербайджану, Сполучених Штатів Америки, Польщі які поділились своїми поглядами на теоретичні та практичні аспекти реалізації повноважень органами публічної влади в сучасних умовах.
Ігор Ковбас
д.ю.н., доцент, доцент кафедри публічного права
Павло Крайній
к.ю.н., доцент кафедри публічного права, заступник декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків