Новини

Розпочинаємо навчальний рік із доброчесності!

Національне агентство з питань запобігання корупції (Офіс доброчесності) запустив пілотний проєкт дисципліни «Антикорупція та доброчесність», для участі в проєкті з пілотування цієї дисципліни 2023-2024 роках відібрано 10 закладів вищої освіти. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича в десятці ЗВО, що бере участь у програмі «Прозорі університети» та буде пілотувати у 2023/2024 навчальному році нову дисципліну, розроблену Офісом доброчесності НАЗК.

В рамках цього проєкту представниці кафедри кримінального права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича докторка юридичних наук Галина Жаровська та к.ю.н., доцентка Марія Дякур в травні-червні цього року пройшли тренінгові навчання від експертів НАЗК з першого модуля навчання онлайн та в серпні другого модуля, який проходив офлайн в м. Київ.

Доброчесність – це перший бар’єр для корупції. Саме тому доброчесність має бути невід’ємною складовою життя, що є обов’язковою умовою успішного суспільства. А для того, щоб антикорупція і доброчесність стала новою нормою в Україні, необхідно стратегічно та послідовно змінювати парадигму культури суспільства – формування суспільної нетерпимості до корупції, утвердження культури доброчесності та поваги до верховенства права. І тут першими мають бути правники, виконуючи функцію просвітництва.

З вересня 2023 року на кафедрі кримінального права розпочато викладання пілотної дисципліни «Антикорупція і доброчесність» для студентів першого курсу. Основне завдання проєкту – допомогти студентам розібратися із поняттями «корупція» і «доброчесніть» та зрозуміти роль і можливості громадян у боротьбі з корупцією. П’ятдесят три студенти першого курсу активно долучилися до вивчення запропонованої дисципліни і обговорення реальних кейсів корупції та антикорупції, дискутують щодо розуміння цих понять. Мета цього курсу – поповнити теоретичну базу знань із антикорупції, та навчити використовувати антикорупційні інструменти на практиці від виявлення корупційних ризиків, вимірювання корупції до відповідальності за корупційні діяння.

Halyna Zharovska

Галина Жаровська

д.ю.н., завідувачка кафедри кримінального права

Mariia Diakur

Марія Дякур

к.ю.н., доцентка кафедри кримінального права Марія