«А ви полюбляєте кататися на каруселі?» – таке питання задали нашим студентам на черговому тренінгу. Як виявилося, це не запрошення до парку атракціонів, але не менш захоплива вправа, під час якої можна якісно покращити свої навички медіатора.
19-20 лютого 2021 року студенти-правники, що навчаються на ОПП «Медіація» ЧНУ ім. Юрія Федьковича та викладачі кафедри публічного права, продовжили навчатися мистецтву медіації на онлайн тренінгу. Тренінг проводив медіатор, ректор Нідерландської бізнес академії Ян ван Звітен у межах реалізації грантового проекту «Медіація: навчання та трансформація суспільства». До тренінгу долучилося ще декілька медіаторів Нідерландської бізнес академії.
Серед європейських країн Нідерланди мають гарний успіх у впровадженні медіації. Знання і розуміння їхнього досвіду поширення медіації допоможе нам швидше знайти свій український шлях, отримати підтримку юридичної спільноти та суспільства. За свідченням Ян ван Звітена не більше 1 % справ перенаправляються на медіацію із судів. Тому потрібно шукати інші способи інформування населення про можливість використання процедури медіації для вирішення конфліктів. Важливе значення на цьому шляху має – здобути і втримати довіру до процесу. Саме тому – навчання студентів надавати якісну та професійну послугу медіації – серед наших пріоритетів. Відповідно практикувати базові навички медіатора під супроводом практиків медіаторів з багаторічним досвідом – це надзвичайно корисний досвід для формування власних сталих навичок!
«Я у захваті від лекції. Мені дуже сподобався новий досвід, який я отримала. Робота в групах і постійні діалоги з лектором зробили цей тренінг ще цікавішим. Було пізнавально почути про особливості медіації в Нідерландах від професіонала з майже двадцятирічним досвідом» – Анна Миронюк, студентка 5 курсу.
Незважаючи на дистанційну форму навчання, це не завадило учасникам приймати активну участь в дискусіях та обговореннях. Відбулась чудова взаємодія з учасниками: лектор ставив запитання для мозкового штурму та формував кімнати для обговорення в групах. По завершенню відбувалося спільне обговорення та порівняння думок. Лектор же спрямовував та підтримував дискусію. Під час практики окремих навичок медіатора, увагу учасників тренінгу звертали на те, що факти в розповіді учасників медіації мають велике значення, але не менше ніж емоції та інші невербальні знаки. А ще важливо розмежовувати ролі та чітко фіксувати проблеми. Постійне тренування додасть легкості та впевненості у процесі медіації.
«Лекція мені сподобалась. Лектор є досить цікавою і харизматичною людиною. Було досить цікаво дізнатись точку зору іноземця на медіацію та про його досвід у ній. Для себе зрозумів, що є дещо відмінне в тому як сприймають медіацію в Україні та за кордоном». – Максим Тарновецький, слухач тренінгу, студент 5 курсу.
З нетерпінням очікуємо п’ятниці, щоб доєднатися до наступного заняття!
Лідія Нестеренко
керівник Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу