MEDIATS

Презентація підручника: «Медіація у професійній діяльності юриста»

prezentatsiia pidruchnyka z mediatsii

У п’ятницю, 22 листопада 2019 р. на базі юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича відбулась ніби й рядова для університету подія – презентація нового підручника і, водночас, подія неординарна – презентувався перший в Україні підручник для правників «Медіація у професійній діяльності юриста». Цей підручник підготовлено у рамках реалізації проекту Української академії медіації «Підтримка юридичних вищих навчальних закладів шляхом розроблення навчально-методичного забезпечення викладання дисциплін з медіації задля поліпшення якості юридичної освіти та сприяння ширшому застосуванню альтернативних механізмів вирішення спорів», що реалізується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Всупереч узвичаєнням п’ятниці – переключитися від виробничих справ на приватні – зал вченої ради факультету не зміг вмістити усіх бажаючих безпосередньо почерпнути враження про інновацію: серед присутніх виявилися особи від маститих завідувачів кафедрами факультету, в.о. декана Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТУ, викладачів коледжу Університету до студентів. Кожен у більшій чи меншій мірі задовільнив свій людський та професійний інтерес, не залишився розчарованим.

Певну пікантність заходу надавала та обставина, що серед авторів підручника виявилися Руслана Гаврилюк, авторка підрозділів 1.6, 3.4, 4.1, 6.2, 8.4. підручника,докторка юридичних наук, доцентка, завідувачка кафедри публічного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, керівниця робочої групи Проекту «MEDIATS: Медіація: навчання та трансформація суспільства» Програми ЄС «Erasmus»+: СBHE від Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, голова правління ГО “Буковинський центр медіації”, медіаторка та Дмитро Костя, кандидат юридичних наук, колишній доцент цієї ж кафедри (він є автором підрозділів 3.4, 6.2 підручника), а також був членом робочої групи Проекту «Медіація: навчання та трансформація суспільства (MEDIATS)» Програми ЄС «Erasmus»+: СBHE.

Модераторами презентації були уже згадувана нами Руслана Гаврилюк та Наталія Крестовська – співавторка та редакторка підручника, докторка юридичних наук, професорка кафедри морського права Національного університету «Одеська морська академія», професорка кафедри загальнотеоретичної юриспруденції Національного університету «Одеська юридична академія», професорка кафедри теорії та історії держави і права Міжнародного гуманітарного університету, медіаторка.

Презентація викликала жваву дискусію щодо природи медіації, як феномену правової дійсності, її місця в системі галузей знань та  науково-методичну дискусію щодо викладання навчальної дисциплін з медіації у закладах вищої освіти.

Особливу зацікавленість зустріла пропозиція робочої групи Проекту «MEDIATS» Програми ЄС «Erasmus»+: СBHE щодо Проекту магістерського Стандарту вищої освіти України галузі знань 08 Право спеціальності 081 Право. Зокрема, наголошувалось, що враховуючи особливо гостру суспільну потребу в укоріненні у суспільстві культури медіації, необхідність якомога ширше застосовувати саме медіацію як ефективний інститут примирення суспільства та готувати студентів-магістрів освітньо-професійної програми з права до здійснення цієї місії майбутнього правника, пропонуємо розробникам Проекту Стандарту при остаточному доопрацюванні цього документу викласти СК 8 у наступній редакції: «Здатність застосовувати медіацію, інші інструменти позасудового розгляду та вирішення правових спорів».

Heorhii Moisei Illia Yuriichuk prezentatsiia pidruchnyka z mediatsii

Крім того, обговорювалися питання щодо змісту та обсягу навчальної дисципліни, компетенцій та навичок здобувачів вищої освіти у результаті вивчення навчальної дисципліни, методів навчання, співвідношення теорії та практики, методики оцінювання, методичного забезпечення тощо.

Так що п’ятниці бувають різними…

Член робочої групи Проекту «MEDIATS»
Георгій Мойсей

Медіація: навчання та трансформація суспільства

Цей проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.

co-funded_small
mediats_logo_small

Читайте також: