Новини

Поступ до об’єднаної Європи: освітній фактор

Panelna dyskusiia

Євроінтеграційні процеси в Україні призводять до змін у різних сферах суспільної діяльності, однією із яких є сфера освіти на різних рівнях. Особливо активно вони відбуваються у вищій освіті що обумовлюється зростаючою потребою у підготовці високомотивованих, професійних та здатних до постійного вдосконалення своїх умінь та навичок випускників з огляду на російсько-українську війну яка інтенсифікувала вказані процеси. При чому сьогодні випускник юридичного вишу повинен володіти не лише теоретичними та практичними знаннями. До нього виставляються нові вимоги які відповідають змінам які переживає Україна у світлі процесу вступу до Європейського Союзу та її прагненні стати повноправним членом Північно-Атлантичного альянсу. Юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича постійно вдосконалює навчальний процес, свою міжнародну та наукову діяльність з врахуванням актуальних вимог.

Так, в рамках Панельної дискусії «Поступ до об’єднаної Європи: освітній фактор» яка вчергове проводилась до Дня кар’єри ЄС у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича к.ю.н., доцент, заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків Павло Крайній взяв участь у якості одного зі спікерів які обговорювали окремі аспекти євроінтеграційного поступу у сфері вищої юридичної освіти.

У заході взяли участь Михайло Павлюк, заступник голови Чернівецької обласної ради, к.п.н.; Анатолій Круглашов, д.п.н., професор, завідувач кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин та Анастасії Омельченко, провідного фахівця відділу міжнародних зв’язків Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Присутніми були також студенти юридичного факультету ОП «Право» та «Міжнародне право», представники студентських самоврядних організацій факультету, а також студенти кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин.

Вперше дискусія проводилась у форматі запису подкасту що створило надзвичайну та робочу атмосферу. Учасники мали змогу висловити свої міркування щодо стану впровадження у освітній процес євроінтеграційних компонентів, міжнародну мобільність (як для викладачів так й для студентів) в рамках програм академічної мобільності Erasmus+, DAAD тощо. На прикладі міжнародної співпраці з провідними правничими школами Румунії, Польщі та Литви було продемонстровано орієнтованість юридичного факультету на використання провідних європейських практик організації освітнього та наукового процесів. Окремо було звернуто увагу на збільшенні кількості студентів які беруть участь у різноманітних правничих школах та конференціях що надає їм змогу максимально корисно реалізувати свої вміння та навички.

Щиро дякуємо Інформаційному центру ЄС у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича який реалізує проєкт Представництва Європейського Союзу в Україні «Дні кар’єри» за можливість разом із студентами юридичного факультету долучитись до цікавої та вкрай важливої дискусії.

Pavlo Krainii CHNU

Павло КРАЙНІЙ

к.ю.н., доцент кафедри публічного права; заступник декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків