MEDIATS

Не заняттями єдиними!

Перший тиждень стажування за програмою ОПП «Медіація» в Католицькому Університеті Святого Антонія пройшов дуже продуктивно та приніс мені багато нового досвіду та емоцій. Хочеться відмітити, що нам, магістрам, випала чудова можливість отримати корисні навички від професіоналів різних галузей права. Адже альтернативне вирішення спорів надзвичайно розвинене в країнах Європейського Союзу, і чудово, що студентам надається шанс, для того, щоб перейняти усе це з перших уст, та поділитися набутими знаннями в Україні, де медіація лише розпочинає свій тернистий шлях на законодавчому рівні. Українське суспільство потребує її майже в усіх видах правовідносин, у тому числі і політичних. У зв’язку з цим, медіація за останні роки починає здійснювати свій активний розвиток на території України. Свідченням тому є створення в Україні низки громадських організацій, які сповідують цінності медіації на території України.

За такий короткий проміжок часу, ми змогли самостійно провести три медіаційні сесії з колегами із Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Київського Університету «КРОК», а також повчитися один в одного різним технікам проведення сесії. До того ж, ми побачили, як на практиці застосовуються інноваційні технології переговорів, які націлені на прийняття креативних рішень сторонами, суть яких полягають в тому, що фокус потрібно робити не тільки на їх правових та інших позиціях, а на тому щоб максимально задовольнити реальні інтереси та потреби всіх сторін процесу. Важливим є те, що сторони самі знаходять шлях вирішення спору, а медіатор тільки організовує процес переговорів, знімає емоційне напруження, перефокусовує увагу сторін з позицій на інтереси, знімає психологічні структурні та інші бар’єри, які перешкоджають прийняттю спільного рішення сторонами, сприяє налагодженню діалогу та встановленню партнерських відносин між сторонами.

Місто нашого стажування займає сьоме місце за кількістю жителів в Іспанії, та називається Мурсія. Воно розташоване на південному-сході країни, недалеко від узбережжя. Тут ви знайдете численні скарби природи, культури та історичної спадщини, які здивують вас. Не кажучи вже про традиції, гастрономію і знамениту різноманітності фруктів і овочів, що експортуються по всій Іспанії та Європі. Складається воно, головним чином, із міських служб і важливого університетського містечка. Також відомими є його фольклор, фестивалі і церкви в стилі бароко, які здається тут на кожному кроці.

Місто Мурсія було засноване в 831 році Абд-Аль-Рахманом II (Abd Al-Rahman II) в центрі долини річки Сегура (Segura). Залишки цього мавританського панування можна побачити у ще видимої міської стіни, яка різко контрастує з численними церквами міста, в основному в стилі бароко, з-за яких місто прозвали «бароковим містом в Леванте» (південний схід Іспанії).

Саме місто Мурсія на сьогоднішній день багатонаціональне і дуже зручне для життя. Тут багато безпечних пішохідних вулиць, зелених зон, дуже добрих людей які завжди допоможуть тобі при нагоді, тут не надто тихо, не надто жваво. Так як Мурсія знаходиться всередині країни, як правило, все спокійно і під час курортного сезону, коли люди приїжджають на узбережжі хоча ввечері місто оживає від вуличних музик та танцюристів. А ось протягом навчального року жваво – адже в місті знаходиться університетське містечко.

В кінці тижня ми мали можливість трішки відпочити та провести більше часу з нашими колегами. Під час прогулянки нас усіх вражав колорит та романтична атмосфера кожної вулички, які відрізняються між собою. А також особливо сподобалось вечірнє місто, та площа біля Собору Святої Марії, де можна насолодитися живою музикою та традиційною кухнею Іспанії.

Кирило Божко, студент 5 курсу ОПП «Медіація» юридичного факультету ЧНУ ім.Ю.Федьковича

Медіація: навчання та трансформація суспільства

Цей проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.

co-funded_small
mediats_logo_small

Читайте також: