Впевнено можу стверджувати, що навчаючись на юридичному факультеті Чернівецького національного університету, можна розвиватися і проявляти себе не тільки у сфері юриспруденції.
Протягом 20-25 жовтня 2019 року я мала можливість брати участь у молодіжному обміні у рамках проєкту “Час на стартап: польський досвід для підвищення підприємницьких здібностей у молоді прикордонного регіону України.», що організовувався Громадською організацією «Центр креативності та інтелектуального розвитку» (м.Чернівці, Україна) у партнерстві із Жешувським університетом (Республіка Польща). Проєкт реалізовано у рамках діяльності Українсько-Польської Ради обміну молоддю за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Метою проєкту є підтримка підприємницьких ініціатив молоді у прикордонному регіоні України шляхом розвитку підприємницьких навичок, зменшення негативних міграційних тенденцій серед молоді шляхом їхньої самореалізації, ознайомлення з практичним досвідом функціонування студентського підприємницького середовища у Польщі та розширення можливостей для українсько-польських підприємницьких молодіжних ініціатив.
Всього нас було 36 учасників (18 з України та 18 з Польщі). Група Українських учасників охоплювала людей віком 18-25 років, які проживають і навчаються на території Чернівецької області. Серед усіх я була єдиною представницею юридичного факультету.
Під час участі у проєкті ми мали можливість ознайомитися із досвідом розвитку студентських бізнес-ініціатив Підкарпатського воєводства Польщі, вдосконалити власні підприємницькі навички та ознайомитися із стартап-екосистемою в Жешувському університеті.
Окрім цього, ми відвідали Підкарпатський науково-технологічний парк, KWADRAT – Підкарпатський простір креативності, Samsung Інкубатор. Вивченню досвіду інноваційних бізнес-ініціатив на Підкарпатті на практиці сприяли навчальні візити на підприємства Robosoccer та «Colorland».
У даній навчальній поїздці найяскравіше на мене вплинув Жешувський університет – найбільший сучасний вищий навчальний заклад у південно-східній Польщі, що заснований у 2001 році! Жешув – це місто студентів, і саме це найкраще характеризує атмосферу й зовнішній вигляд університету в якому ми перебували. Абсолютно всі корпуси нові, охайні, модерні, оснащені всім необхідним та затишні!
Цікаво, що в університеті діє бюро кар’єр, яке допомагає студентам знайти місце для практики та стажування. Рівень безробіття у Жешуві – один з найнижчих у Польщі. Тут працюють близько 26000 малих та великих підприємств, серед яких Prat & Whitney Rzeszów, Asseco Poland, Audi та Volkswagen. Це чудова база для практик, підробітку або працевлаштування.
За час відвідування різноманітних підприємств м. Жешува у рамках навчального візиту, я ще більше впевнилася у важливості обраної мною професії для всіх сфер життя.
Ірина Лазарюк
студентка юридичного факультету