Новини

На юридичному факультеті відбувся молодіжний конгрес «Кава з правником»

Meeting with Lawyers

«Дбаючи про щастя інших, ми знаходимо своє власне». Платон

12 грудня 2022 року у приміщенні юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, в аудиторії Ганса Гросса відбувся перший молодіжний конгрес «Кава з правником». Вже стало доброю традицією влаштовувати подібні неформальні зустрічі разом із молоддю нашого краю, учнями, студентами та обговорювати з ними актуальні питання юридичної професії. Свою зацікавленість у його роботі виявили студенти ОП «Право», «Міжнародне право» та «Медіація». Загалом, понад 80 учасників за чашечкою смачної кави та солодощами змогли дізнатись історії професійного успіху від знаних практикуючих юристів-практиків та науковців, а також, стейкхолдерів, з якими наш факультет постійно співпрацює в рамках вказаних вище освітніх програм. Організаторами заходу виступили адміністрація юридичного факультету, Студентський парламент юридичного факультету, Профбюро студентів юридичного факультету, та Чернівецький осередок Ліги студентів Асоціації правників України.

У роботі конгресу взяли участь Євген Крук, суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду України; Дорел Фроня, стратегічний радник з питань митної політики Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, заступник міністра юстиції Румунії (2007-2008 р.р.), віце-президент Національного агентства з питань фіскального адміністрування, голова Національного митного управління (заступник державного секретаря) (2012-2013; 2016-2017 р.р.); Олег Анісімов, PhD, суддя-спікер Чернівецького окружного адміністративного суду; Інна Осіпова, приватний нотаріус Чернівецького нотаріального округу; Наталя Волкова, адвокат, медіатор ГО «Агенція медіації та діалогу Чернівецької області» та Галина Жаровська, докторка юридичних наук, завідувачка кафедри кримінального права.

Під час заходу між слухачами та спікерами розпочався жвавий діалог, який, на перший погляд стосувався буденних питань: як подолати корупцію? якими рисами повинен володіти сучасний юрист? яка професія престижніша: прокурор, адвокат чи нотаріус? Ці та багато інших питань шановні спікери обговорювали і між собою. На прикладах із власної практичної діяльності вони зробили загальний висновок про те, що яка б юридична професія не була обрана майбутніми правниками, вони повинні постійно самовдосконалюватись, вивчати іноземні мови, захищати та відстоювати права та свободи осіб, які опинились у скрутній ситуації. І постійно робити ціннісний вибір, який завжди повинен максимально повно відповідати тій конкретній ситуації, у якій вони виконуватимуть свої професійні обов’язки з додержанням етичних правил поведінки та чинного законодавства.

Багато питань стосувались того якими критеріями потрібно керуватись задля вибору свого шляху до професійного становлення. Кожен із спікерів мав власні міркування з даного приводу, які по-декуди викликали не менші дискусії ніж на провідних наукових заходах чи судових засіданнях. Учнів певною мірою більше цікавили загальні аспекти роботи адвоката, прокурора, судді. Студенти ставили питання про те з якими конкретними проблемами у своїй діяльності зустрічаються спікери та як таких проблем їм, майбутнім юристам можна буде уникнути. І чи можливо їх уникнути в принципі.

Сподіваємось, що такий досвід комунікації та спілкування між представниками учнівської та студентської молоді, знаними юристами-практиками дозволить підвищити рівень правосвідомості нашої молоді.

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

Заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків