10 жовтня 2023 року асистенткою кафедри процесуально права та керівницею Юридичної клініки, Анастасією КАЛИТЮК, було організовано та проведено модельне судове засідання для студентів 4 курсу в рамках навчальної дисципліни «Практичне право».
Участь у проведенні такого судового засідання взяли студенти 4 курсу 401 групи, які заздалегідь розподілили між собою ролі відповідно до фабули справи, а також були присутні і викладачі з різних кафедр юридичного факультету, які були слухачами та могли оцінити рівень обізнаності та підготовки студентів до модельного судового засідання. Фабула справи була взята з практичного кейсу Юридичної клініки по справі щодо позбавлення батьківських прав.
«Ідея проведення модельного судового засідання – виникла спонтанно. Але, тільки зараз я розумію на скільки вдалим було рішення практикувати такий формат навчання зі студентами 4 курсу в рамках навчальної дисципліни «Практичне право». Адже, модельне судове засідання покликано, в першу чергу, відкрити для студента правника професію юриста під призмою багатогранності та різносторонності. Позаяк, під час проведення засідання, студенти мали змогу «приміряти» на собі ролі кожного учасника судового процесу: судді, адвоката (представника), сторін по справі (позивача та відповідача), свідків, третіх осіб, тощо та поринути у атмосферу самого судового процесу. Також, не слід забувати про навчальний аспект такого формату навчання, оскільки при підготовці до засідання студенти більш глибоко вивчали особливості проведення цивільного процесу, ознайомлювалися з судовою практикою, опрацьовували велику кількість законів та підзаконних нормативно-правових актів з питань позбавлення батьківських прав, що позитивно вливає на якісний рівень знань. Також, студенти набули й практичних навичок професії юриста та дехто навіть зрозумів для себе ким він хоче стати у майбутньому»,- Анастасія КАЛИТЮК.
Враженнями діляться й самі студенти:
«Проведення модельного судового засідання з питань позбавлення батьківських прав було цікавим досвідом. Учасники продемонстрували високий рівень підготовки та професіоналізму. Цей формат дозволив глибше зрозуміти правові аспекти та важливість справедливих рішень у сімейному праві. Доводи, обґрунтування сторін та виваженість аргументів зробили цей досвід не лише навчальним, а й вражаючим у відображенні складнощів прийняття рішень у судових справах, які стосуються сімейних правовідносин», – студентка 4 курсу 401 групи Олександра ОНОФРЕЙЧУК.
«Модельне судове засідання виявилось чудовою можливістю застосувати практичні навички з права. До того ж, було дуже цікаво брати участь та спостерігати за доводами сторін. Справа, яка розглядалася, є досить поширеною та актуальною у нашому суспільстві», – студент 4 курсу 401 групи Едуард ВЛАД.
Хочеться подякувати, в першу чергу, студентам, які брали участь у засіданні за сумлінність, відповідальність та якісну підготовку до розгляду справи. Висновок один, модельним засіданням – бути. Адже, це чудова можливість відкрити глибину знань студента у тій чи іншій тематиці, а також надати можливість відкритися кожному студенту по новому.
Анастасія КАЛИТЮК
асистентка кафедри процесуального права, керівниця Юридичної клініки