BlOG

Міжнародне студентське стажування. Міф чи реальність?

Всім доброго дня! Мене звати Віра і я є студенткою 4 курсу спеціальності «Право». В березні 2021 року я отримала неймовірну можливість пройти 2,5 тижні міжнародного стажування в Яссах, Румунія.

Як я отримала таку можливість? Однією з ключових сфер ELSA є Програма міжнародними студентськими стажуваннями (STEP). STEP дає можливість студентам-юристам та молодим юристам, отримати досвід роботи за кордоном. Це є чудова можливість отримати практичний юридичний досвід і зануритися в культуру іншої країни. Стажування можуть тривати від 2 тижнів до 2-х років в найрізноманітніших сферах права. Що відрізняє стажування ELSA від інших? Індивідуальний підхід. До і під час стажування, ELSA допомагає з пошуком житла, отриманні віз і організовує соціальну програму, знайомить вас з побутом і звичаями нової країни.

Моє стажування проходило в юридичній фірмі «Diaconu Carmen Mariana», яка спеціалізується на сімейному праві, земельному праві, бізнес праві, кримінальному праві та інших сферах. За час свого стажування я працювала в сфері сімейного та цивільного права, відвідувала судові засідання та брала участь в консультуванні клієнтів. Завдяки допомозі адвокатів, я здобула багато нових практичних навичок та змогла їх продемонструвати під час стажування. Кожного дня у нас були зустрічі з медіаторами та психологами для покращення власної діяльності та розвитку справ клієнтів. Також мені була надана можливість написати статтю на англійській мові для 9-го видання Міжнародної конференції “ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАКОНОДАВЧИХ НОРМ” від Румунського університету (Universitatea «Dimitrie Cantemir») в Клуж-Напоці. Темою статті є «Regulation of epidemic norms by the World Health Organization and their application in Ukraine during the COVID-19 outbreak.». Данну статтю організаційний комітет затвердив і я матиму за честь її опублікувати в міжнародному юридичному журналі після проведеної конференції.

Офіційною мовою стажування була англійська і завдяки цьому я мала можливість покращити свої знання в юридичній англійській, спілкуватися з клієнтами та вивчати інформацію, які надавали мені роботодавці.

Стажування дало можливість мені краще зрозуміти деякі аспекти щодо міжнародного права, занурилась в прецедентне право завдяки справам щодо розлучення, в міжнародні договори та багато чого іншого.

Я вважаю, що такі стажування дають можливість студентам та молодим юристам краще зануритись в практичні аспекти нашої професії, особливо тоді, коли перед тобою стоїть вибір спеціальності та майбутньої сфери права. І даючи відповідь на питання «Міжнародне студентське стажування. Міф чи реальність?», відповідь однозначна – РЕАЛЬНІСТЬ!

Vira Petrovska

Віра Петровська

студентка 4 курсу