Правові виклики сучасності: міжнародна міграція в умовах глобалізації

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Шановні колеги!

Кафедра приватного права Чернівецького  національного університету імені Юрія Федьковича (Україна) разом з Білостоцьким університетом (Польща)

запрошують Вас взяти участь у 1 Міжнародній науково-практичній онлайн конференції «Правові виклики сучасності: міжнародна міграція в умовах глобалізації».

До участі в конференції закликаються науковці, практики, представники органів державної влади та аспіранти, які цікавляться проблематикою міграційних процесів як в Україні так і за кордоном.

Метою Конференції є пошук компромісних міжнародних механізмів упорядкування нормативного регулювання потоків міграції, що істотно зросло в умовах глобальної економічної кризи, задля максимальної реалізації закладеного міграційного потенціалу для всіх залучених держав (країн прийому, країн виїзду), а також для самих мігрантів, загострення якої зросло в умовах глобальної економічної кризи.

В Україні найвищий рівень плинності кадрів в Європі. І в найближчі роки міграційні процеси в Україні посиляться за рахунок високого попиту на кваліфіковану робочу силу. За експертними оцінками, сьогодні за кордоном працюють до 5 млн українців. Найбільше наші краяни працевлаштовуються у державах Євросоюзу (переважно у Польщі, Чехії та Угорщині). Така тенденція суттєво посилює дефіцит кадрів в Україні і, згодом, загрожуватиме економічній безпеці держави.

Шляхи подолання цієї проблеми та інші  сторони міграційних процесів ляжуть в  предметну основу роботи учасників конференції, яка відбудеться 23 жовтня 2020 року на базі кафедри приватного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича онлайн.

За результатами роботи Конференції буде видано збірник тез доповідей.

Робота Конференції передбачена у формі панельних дискусій за наступними секціями:

  1. Трудова міграція в сучасному світі.
  2. Міграційна політика України та країн ЄС.
  3. Міграція і дискримінація.
  4. Економічні і соціальні аспекти міграції.

Детальніше про вимоги до оформлення тез доповідей дивіться у прикріпленому документі.

завідувачка кафедри приватного права
доктор юридичних наук, доцент
Ніна Гетьманцева