Новини

Медіація в США: зустріч з практиком

Mediation in USA

Практика медіації в США є укоріненою в систему вирішення конфліктів. Майже кожен американець знає про дану послугу. А судді, кожного разу перед тим як розпочати судовий процес, запитують у сторін чи звертались вони до медіатора. В той же час, медіація в США не закріплена в законі як обов’язкова стосовно жодного виду спорів. Майже завжди, в процесі медіації сторони беруть участь разом зі своїми адвокатами саме для того, щоб мати можливість, за необхідності, отримати консультації з юридичних питань. І все ж, саме сторони мають в процесі визначальну роль і приймають остаточне рішення. Медіація – це простір, де можна домовитися за допомогою нейтрального посередника, таким чином запобігши зверненню до суду та надмірних витрат.

Про це та багато іншого практичного досвіду розповів 16-го травня Марк Верзані, адвокат, медіатор з більше ніж 20-річним стажем, заступник з правових питань виконавчого директора компанії «Docutribe» та Сісіл Тайлер, засновниця, виконавчий директор та продюсер цієї компанії (США) на зустрічі зі студентами-бакалаврами, а також магістрами ОПП «Медіація», яка відбулася за сприяння кафедри комунікативної лінгвістики та перекладу.

На зустрічі, за участі Руслани Гаврилюк, д.ю.н., проф., завідувачки кафедри публічного права, гаранта освітньо-професійної програми “Медіація” спеціальності 081 Право, Оксани Меленко, к.ю.н., доцентки кафедри публічного права, заступниці декана юридичного факультету з навчально-методичної роботи, к.ю.н., доц. Павла Крайнього, асистентів кафедри публічного права Наталі Волкової, Лідії Нестеренко, Ангеліни Паламарчук, Іллі Юрійчука, Вікторії Петрук, асистентки кафедри іноземних мов для природничих факультетів, були обговорені широкі можливості співпраці, зокрема в рамках діяльності навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу та медіаційної служби університету.

Lidiia Nesterenko

Лідія Нестеренко

керівниця навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу