Новини

Говоримо про космічне право!

Taling about space law chnu law

«Правове регулювання охорони, використання та освоєння космічного простору» –  така тема була предметом обговорення на засіданні гуртка з екологічного та земельного права, що відбувся 26-27 листопада 2019 року. Перспектива швидкого освоєння космосу зацікавила студентів та викликала активне обговорення.

В засіданнях взяли участь студенти(ки) 2-го курсу. Були представлені доповіді з наступних питань: міжнародне та національне правове регулювання охорони космічного простору (Желізна І.); міжнародно-правовий статус космічних об’єктів та відповідальність у міжнародному космічному праві (Спатару В.); правове регулювання запуску та використання супутників (Северин Б.); вплив діяльності в космосі на навколишнє середовище (Усата Ю.); перспективи правового регулювання запобігання забруднення космічного простору та утилізації космічного сміття (Щур С.); правове регулювання продажу ділянок на космічних об’єктах (Бурдяк Н.); видобування мінеральної сировини на астероїдах і космічних тілах (Фуштей М.).

Крім цього, обговорили правила співжиття людей на космічних об’єктах, перспективи колонізації Місяцю та Марсу, визначили можливу вартість проживання на даних планетах.

Основні результати та враження зі слів учасників!

Софія Щур: «…було дуже цікаво послухати про правове регулювання космічної діяльності, дізнатися про існуючі проблеми та шляхи їх вирішення, зокрема, про те, що пов’язано з засміченням космосу. Сподобався формат самого засідання. Ми не лише слухали, але й  обговорювали почуте, що дало змогу висловити свою думку кожному».

Іріна: «Під час підготовки доповіді студенти самостійно шукають інформацію з різних джерел, застосовують навички критичного мислення – так значно цікавіше, ніж опрацьовувати наперед визначений матеріал. Після відвідування першого заняття значно змінилося світосприйняття, оскільки, в повсякденному житті не кожен задумується наскільки важливо піклуватися не лише про землю по якій ми ходимо, але й думати про той світ, який навколо планети».

Віта Спатару: «… було цікаво, дізналася багато нового. Здивувало – ми забруднюємо не тільки Землю, але й Космос, що може призвести до значних негативних наслідків. Суспільство загалом не надто намагається змінити умови проживання на Землі, щоб запобігти її знищенню, а окремі особи планують купівлю ділянки на Місяці, щоб у разі чогось полетіти туди».

Дана: «Мені сподобалося не готуватися наперед, а просто обговорювати, задавати питання, неформальне спілкування із викладачами, яким також не байдужа тема космосу».

Іванна Желізна: «Коли я вперше прийшла на гурток, то думала, що це буде схоже на звичайне семінарське заняття. Рада, що помилилася. Атмосфера невимушена, всі можуть долучитися до обговорення. Немає почуття скованості і некомфортності. Ми роглядали дуже цікаві теми, які не включені до тематики основного курсу, за браком навчального часу. З нетерпінням чекаю продовження!»

Kateryna Kozmulyak

Катерина Козмуляк

к.ю.н., асистентка кафедри публічного права