MEDIATS

Вперше в Україні: школа медіації у Чернівцях

Mediation School in Chernivsti

До відзначення Року медіації в Україні творчий колектив кафедри публічного права спільно із Чернівецьким осередком Ліги студентів Асоціації правників України провели чудовий міжвузівський захід: Першу Регіональну школу медіації. Ініціатором та ідейним натхненником Школи стала Руслана Гаврилюк, а сам захід був реалізований за сприяння ГО “Буковинський центр медіації” на базі юридичного факультету та Лабораторії кафедри публічного права ЧНУ. Школа зібрала студентів з різних вишів України, з якими радо ділилися своїм досвідом та знаннями одинадцять експертів – практикуючих медіаторів та адвокатів із Києва, Львова і Чернівців.

Декан юридичного факультету, професор Петро Пацурківський, виступив з вітальним словом, в якому сформулював ціннісні та філософські засади медіації як альтернативного способу вирішення спорів між людьми та замирення суспільства. Естафету донесення студентам світоглядних засад медіації підтримали Руслана Гаврилюк, яка розкрила правову природу медіації та власне людського права на медіацію, і Дмитро Костя, повідавши слухачам про принципи медіаційного врегулювання спорів. Секрети впливу особистих та набутих професійних якостей медіатора на процес медіації привідкрила доцент кафедри юридичної психології Оксана Меленко. Приємно, що до заходу долучилися й двоє адвокатів,  випускників сертифікатної програми “Професійна медіація”. Олена Зімніцька поділилася особистим досвідом медіатора-початківця, а Наталія Волкова розповіла про тонкощі кросс-культурного діалогу та особливості його застосування у медіації. Завершився перший день школи практичними лайф-хаками щодо медіації господарських спорів від адвоката Олени Куцак.

Другий, повністю гостьовий день Школи відкрила своєю креативною презентацією тренер Ольга Тютюн, яка зосередила увагу слухачів на особливостях застосування Гарвардської та інших моделей переговорів в рамках медіації. Адвокат-медіатор Наталія Ковалко у своєму виступі наголосила на важливості конфліктологічної компетентності як базової інтегральної якості сучасної особистості, незалежно від того, в якій ролі вона виступає у медіаційних переговорах: ролі сторін конфлікту чи власне самого медіатора. Радник юридичної фірми Sayenko Kharenko, медіатор Світлана Хєда привідкрила завісу у світ медіації трудових спорів, а медіатори зі Львова Анна Лиско та Світлана Ільницька розповіли про особливості медіаційного вирішення спорів із органами публічної адміністрації та у сфері бізнесу.

Завершилась школа врученням учасникам “екологічних” електронних сертифікатів, новими знайомствами та появою нової спільноти студентів, які вірять в медіацію та готові застосовувати її у своїй майбутній практичній діяльності.

Медіація: навчання та трансформація суспільства

Цей проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.

co-funded_small
mediats_logo_small

Читайте також: