Разом з понад 150 країнами світу, Україна є однією з країн-партнерів Програми Еразмус+ – програма ЄС, що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Юридичний факультет активно підтримує академічну мобільність, яка надає важливі переваги для студентів: покращення якості навчання; збільшення можливостей для працевлаштування та перспектив кар’єрного росту; вдосконалення знання іноземної мови; розширення міжкультурної обізнаності. Студенти юридичного факультету визнають, що це чудова можливість отримати цікавий та корисний професійний досвід, покращити навички володіння англійською мовою, зануритися в інше культурне середовище та знайти нових друзів.
Вікторія Морозова, студентка 2 курсу юридичного факультету (спеціальності «Міжнародне право») отримала шанс взяти участь у Проєкті «Eco Living 4 Healthy Life», який відбувся 7-15 вересня в Сакартвело (Грузія), за підтримки Грузинської організації «ProActive Group Georgia» та Данської організації «Sønderborg Student Foundation» (Країни-учасниці: Україна (NGO “Stella”), Грузія (“ProActive Group Georgia”), Данія (“Sønderborg Student Foundation”), Вірменія (“Federation of Youth Clubs of Armenia”), Португалія (“Conexão Jovem”), Латвія (NGO “3D Friends”).
Вікторія захоплено ділиться своїми враженнями:
«Це був мій третій молодіжний обмін за програмою Erasmus+, проте перший обмін, пов’язаний з екологією. Метою Проєкту було об‘єднати молодь з різних країн для обміну досвідом в екологічній сфері. У нас було багато дискусій щодо екологічних проблем в різних країнах; ми намагались знайти шляхи їх вирішення (зміни до законодавства, освітньої системи, впровадження соціальної еко-культури). Також ми брали активну участь у виконанні практичних завдань (створення постерів, відео про захист екології та прибирання пляжу) та мали можливість прослухат надзвичайно пізнавальну лекцію щодо досягнень та розвитку біоенженерії та біотехнології, які впроваджуються для покращення екологічної ситуації в світі.
Важливо, що ми мали змогу продемонструвати відео про події в Україні від 24 лютого 2022 року та змогли донести жахіття та наслідки повномасштабної війни в Україні. Нікого з учасників цей перфоменс не залишив байдужим.
Цікавим на Проєкті був й міжкультурний діалог. На культурних вечорах, окрім того, що ми дізнавались від учасників нову цікаву інформацію як професійного, так і освітнього характеру, ми активно вивчали культурну спадщину – слухали музику, намагались вивчити національні танці і пісні різних країн, які були представлені на Проєкті. До речі, на українському культурному вечорі ми показували традиційне українське весілля, яке продемонструвало багатство наших національних культурних традицій.
Також, на цьому Проєкті я особисто не тільки отримала знання в екологічно-правовій сфері, але й ознайомилася глибше з політико-правовою ситуацією в інших країнах. Наприклад, було незвичним, що в Португалії молодь не дуже обізнана в політичній сфері та майже не втручається в політичне життя країни – молоді люди не беруть участь у виборах та не довіряють чинній правовій системі. В Грузії ж – навпаки, молодь прагне розвивати свою країну в проєвропейському напрямку. І це дуже важливо у контексті розширення горизонтів комунікації студентів наших країн. Також, під час мого перебування на Проєкті Вірменія прийняла рішення про ратифікацію Римського статуту (до речі, учасник з Вірменії дав коментар, що це дуже важливий крок для їх країни, адже так вона демонструє, що звільняється з-під впливу рф; разом з тим він заявив, що процес ратифікації Вірменією Римського статуту буде складним та суперечливим).
Загалом, я дуже задоволена таким шансом участі у Проєкті у рамках академічної мобільності – адже цей Проєкт дав мені дуже багато нових професійних знань та навичок, неймовірних емоцій та приємних спогадів, а також нових друзів і знайомих. «Erasmus — це неймовірні можливості!»
Варто відзначити, що юридичний факультет та кафедра міжнародного права не тільки сприяє можливостям академічного обміну вмотивованих та талановитих студентів, а й пишається їх успіхами та досягненнями. А особливо їх місією донесення світу правди про нескорену Україну, яка бореться за свою державну територіальну цілісність та державну незалежність, за визнані міжнародним правом спільні загальнолюдські цінності – права й свободи людини та мир.
Світлана Карвацька
професорка, в.о. завідувача кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства
Вікторія МОРОЗОВА
студентка 2 курсу ОП «Міжнародне право»