У День Європейського Союзу (до відзначення якого з 9 травня 2023 року долучилася і Україна) як символічному Дню єдності на континенті традиційно проводяться освітньо-культурні івенти, які мають на меті продемонструвати творчий потенціал та перспективи розвитку науки і культури європейської родини.
9 травня 2023 року Європейський центр Університету Марії Кюрі-Склодовської організував онлайн-зустріч на тему «День Європейського Союзу в UMCS». Від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича участь у заході взяв Віталій Яремчук, Ph.D. (доктор філософії з міжнародного права), асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства.
Упродовж онлайн-зустрічі йшлося про вектори розвитку правової освіти в Європі, зокрема можливості навчання на спеціальності «Міжнародне право та право Європейського Союзу» в рамках подвійного диплому польського та французького університетів – Люблінського та Університету Нансі (UMCS Lublin, Université de Lorraine, Nancy).
Важливо, що спікери підкреслили, що надзвичайно актуальною є також співпраця з університетами-партнерами з України: Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та іншими.
Спеціальним гостем зустрічі був професор Ів Петі (Yves Petit) Університету Нансі (Франція), який також зауважував на важливості співпраці саме з українськими навчальними закладами, зважаючи на статус держави-кандидата до Європейського Союзу.
Почесний консул Республіки Польща в Бордо Чеслав Бартела (Czesław Bartela) наголосив на тому, що необхідно продовжувати обмін студентами між університетами, оскільки це посилить об’єднану Європу.
Загалом, участь у зустрічі була продуктивною, адже дискусії окреслили ключові проблеми та ефективні шляхи розвитку академічної співпраці та мобільності між нашим університетом та європейськими академічними партнерами.
Віталій Яремчук
доктор філософії з міжнародного права, асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства