Вступ України до Європейського Союзу є однією з найобговорюваніших у нашому суспільстві тем. Повномасштабна війна пришвидшила процеси всередині влади та суспільства, які сходяться в одному: членство нашої держави в європейському співтоваристві є життєвонеобхідним для існування та розвитку держави. Обговорення вузлових питань, які стосуються виконання добре відомих семи пунктів сформульованих Європейською комісією для початку переговорного процесу перед вступом до ЄС, активно досліджуються представниками юридичної спільноти, адже їх реалізація можлива лише шляхом прийняття нових або внесення змін до вже діючих нормативно-правових актів.
Дана тематика була запропонована організаторами Днів кар’єри ЄС, які проводились з ініціативи Інформаційного центру ЄС Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
З вітальним словом до присутніх звернувся доктор фізико-математичних наук, професор, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин, радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова, директор наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Михайло Зушман та координаторка Інформаційного центру ЄС Лариса Ворнік.
Приємно, що слухачами заходу стали студенти юридичного факультету ОП «Право» та «Міжнародне право» бакалаврату та магістратури. Серед інших були присутні також студенти та викладачі факультету історії, політології та міжнародних відносин. Здобувачі вищої освіти отримали унікальну можливість зрозуміти важливість, а найголовніше – почути про різноманітні можливості участі у міжнародних програмах та зрозуміти, які організаційні дії їм слід робити аби заявка для участі у програмі була задоволена.
До участі в панельній дискусії «Сім кроків до відкриття перемовин про вступ України до ЄС: регіональний вимір інтеграційного процесу» долучились представники юридичного факультету: докторка юридичних наук, професорка, завідувачка кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Світлана Карвацька, кандидат юридичних наук, асистент кафедри публічного права, заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків Павло Крайній та кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Іван Торончук. Крім цього, долучились до дискусії кандидатка юридичних наук, асистентка кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Тетяна Гнатюк та асистентка цієї ж кафедри Марія Строїч.
Свої міркування щодо окремих аспектів щодо виконання вище згаданих умов висловили менеджер проєкту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні», PhD Денис Черніков, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин, директор Науково-дослідницького інституту Європейської інтеграції та регіональних досліджень Анатолій Круглашов, заступник голови Чернівецької обласної ради, кандидат політичних наук Михайло Павлюк та радниця Чернівецького міського голови з питань прозорості, підзвітності та запобігання корупції, кандидатка історичних наук Ольга Обершт.
Іншою не менш цікавою частиною заходу стала панельна дискусія на тему «Європейські можливості для навчання та розвитку: теорія і практика», у якій взяв участь доктор філософії з міжнародного права, асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Віталій Яремчук, який розповів учасникам про досвід в якості молодіжного делегата України до ООН (2018-2019) та Конгресу Ради Європи (2020-2021).
Світлана Карвацька
д.ю.н., професорка, в.о. завідувача кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства
Іван Торончук
к.ю.н., доцент, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства
Павло Крайній
к.ю.н., асистент кафедри публічного права, заступник декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків