Аксіоми медіації

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
aksiomy mediatsii treninh dlia vykladachiv kafedry

У цій назві найадекватніше схоплено квінтесенцію заходу, який відбувся у залі засідань вченої ради юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича 12 лютого 2020 року.

Учасники проектної групи університету грантового проекту «Медіація: навчання та трансформація суспільства/MEDIATS» Програми ЄС ERASMUS+ KA2: CBHE організували для членів кафедри публічного права університету воркшоп, який за своїм змістом став своєрідною формою звіту проектної групи про результати вивчення її членами європейського досвіду медіації у ході тренінгових візитів їх у лютому 2019 року в Бізнес академію м. Бреда (Нідерланди), у грудні 2019 року в університет Туріба (Рига, Латвія) та у січні 2020 року в Католицький університет Сан Антоніо м.Мурсія (Іспанія).

Ruslana Havrylyuk MEDIATS Workshop training

Менеджерка проектної групи завкафедри публічного права Руслана Гаврилюк ознайомила присутніх з європейськими методиками застосування медіаційної піраміди у навчанні медіаторів. Член проектної групи Павло Бартусяк розкрив зміст медіаційної матриці та ознайомив присутніх з європейськими методиками застосування її у навчанні медіаторів. Марина Федорчук присвятила свій виступ необхідності та важливості розмежування медіації та переговорів у навчанні медіаторів. Ілля Юрійчук поділився європейськими методиками застосування у навчанні медіаторів рольової гри «Пірует». Георгій Мойсей ознайомив присутніх з набутими у ході вищезазначених тренінгових візитів європейськими методиками застосування квадранту Оффмана у навчанні медіаторів.

Відбулось жваве обговорення виступів членів проектної групи як ними самими, так і членами кафедри, які не беруть формалізованої участі у проекті. Зокрема, член проектної групи декан юридичного факультету професор Петро Пацурківський звернув увагу присутніх на те, що у європейських країнах у медіації вбачають передусім певну цінність, яка не може бути зведена лише до технік, технологій та методик розв’язання конфліктів. Останні – інструменти медіатора і не більше. Медіація ж в цілому є певним типом культури соціуму. Ця культура, з одного боку, виступає умовою ефективності практик медіації, з іншого боку – сама є у значній мірі наслідком укорінення та систематичного застосування цих практик.

Воркшоп став водночас дієвою формою навчання усіх членів кафедри публічного права аксіомам медіації. Він заслуговує бути повторним із відповідними особливостями у межах всього факультету, як для науково-педагогічних працівників, так і для студентів.


Декан юридичного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича Член робочої групи проекту «Медіація: навчання та трансформація

професор Петро Пацурківський

Поділитись

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
MEDIATS promo
Цей проект фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.