Новини

Зустріч зі стейкхолдерами

Tatulych Meeting students

23.02. 22 р. викладач кафедри процесуального права – Татулич І.Ю. разом зі студентами 5 курсу денної форми навчання за спеціальністю “Адвокатура” відвідали Чернівецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що гарантується державою. В умовах демократичних перетворень важливе місце займає захист прав і свобод людини і громадянина, як з боку держави, так і самим громадянським суспільством. У цьому контексті особливу значимість здобуває право на одержання безоплатної правової допомоги. В Україні, як і в світі також існує система Pro bono, проте для української адвокатури така практика все ще залишається новою. Саме тому питання сучасного стану надання правової допомоги адвокатами на умовах Pro bono в Україні є досить актуальним. Проблема реалізації права на правову допомогу незабезпеченими особами є особливо актуальною для України на сучасному етапі її розвитку, коли більшість населення перебуває за межею бідності.

Студенти мали змогу детально дізнатися про безоплатну первинну правову допомогу – для усіх осіб та безоплатну вторинну правову допомогу – для визначених законом категорій громадян. Юристи познайомилися з директором центру – Мінтенком С.Г., який детально розповів про організацію роботи в центрі, проаналізував проблемні питання та прогалини в діючому законодавстві, яким врегульовано інститут правової допомоги.

Також магістри поспілкувалися з начальником відділу безоплатної правової допомоги – Гавринюк І.І., яка доступно роз’яснила студентам порядок звернення громадян до центру та безпосередньо деталізувала процедуру надання правової допомоги, визначеним у законодавстві особам.

Крім того, студенти мали змогу зустрітися з практикуючим адвокатом даного центру – Івановим О.В., який чітко розповів про залучення адвоката відповідно до національного законодавства, обмеження та умови надання такого виду послуг, категорії справ, з якими найчастіше доводиться працювати, дав відповідь на запитання студентів стосовно судової практики надання вторинної правової допомоги.

Магістри отримали багато корисної та цікавої інформації стосовно правової допомоги, як виду державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя та дізналися, які види правових послуг вона включає. Адже розбудова громадянського суспільства, демократизація всіх сфер суспільного життя – стратегічна мета нашої держави, що набуває особливого значення на шляху просування України у європейський та світовий простір, наближення до європейських стандартів демократії. Невміння громадян зорієнтуватися у чинному законодавстві, захистити свої порушені права, суттєво ускладнює реалізацію права на судовий захист, а то й робить неможливим будь-які починання, і, зрештою, є серйозною перепоною на шляху України до побудови європейського суспільства. Тому позитивним є те, що наша держава докладає достатньо зусиль для реалізації права особи на отримання безоплатної правової допомоги, спираючись на досвід зарубіжних країн.