Новини

Зустріч з керівником Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (EUACI) Аллан Паг Крістенсен

Meeting

Проведення в Україні заходів по боротьбі з корупцією завжди є актуальними в середовищі науковців та практиків. Підготовка майбутніх правників на сьогоднішній день є неможливою без їх залучення до обговорення актуальних питань проведення в нашій державі антикорупційної політики разом із безпосередніми учасниками впровадження антикорупційної діяльності.

6 жовтня о 14:40 год у Блакитній залі студенти юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича мали нагоду зустрітись із керівником Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (EUACI) Алланом Пагом Крістенсеном, який розповів про шляхи підтримки Європейським Союзом (далі – ЄС) антикорупційної реформи в Україні, які її здобутки та яким чином повномасштабна війна вплинула на їх реалізацію.

Так, антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) є провідною антикорупційною програмою в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Програму розпочато у 2017 році. Вона відіграє ключову роль у забезпеченні сталого інституційного розвитку правоохоронних та судових органів, які займаються протидією корупції. До таких відносяться Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Вищий антикорупційний суд України (ВАСУ).

Крім цього, в межах програми надається допомога організаціям громадянського суспільства та журналістам-розслідувачам, що надає їм змогу у правовий спосіб долучатись до реалізації антикорупційної політики в конкретних практичних ситуаціях та підвищує роль інституцій громадянського суспільства у протидії корупції.

Також, вказана ініціатива реалізує програму та здійснює співпрацю з міськими головами, адміністраціями міст, а також інституціями громадянського суспільства пʼяти Міст Доброчесності (Житомир, Чернівці, Червоноград, Маріуполь та Нікополь) для посилення рівня прозорості й підзвітності у їх діяльності.

Проведення таких заходів є надзвичайно важливими для формування високого рівня правової культури у майбутніх правників.