В умовах війни рф проти України складно, але дуже потрібно знаходити можливість для комунікації українських правничих шкіл, науковців та студентів із відомими європейськими дослідниками та практиками у галузі права. Особливо такі зустрічі, гостьові лекції є важливими для підготовки майбутніх юристів-міжнародників.
29 листопада 2023 року студенти бакалаврату (1 та 2 курсів) спеціальності «Міжнародне право» отримали справді унікальну можливість бути слухачами організованої кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства зустрічі із відомим адвокатом, співорганізатором правничих літніх шкіл (Сучава, Алба-Юлія, Констанца (Румунія) – п. Флоріана Георге.
Професійний шлях поважного гостя дійсно вражає. Флоріан Георге вивчав право у юридичній школі Бухарестського університету та в аспірантурі Кембриджського університету, був дослідником Програми Принца Уельського у Великій Британії, Нью-Йоркського університету в США (NYU) та Центру європейських досліджень Інституту Ремарка в США.
Окрім блискучої освіти Флоріан Георге також стажувався за Програмою реформування юстиції Міністерства юстиції США та у Міжнародному бюро правоохоронної діяльності по боротьбі з наркотиками (США), займався адвокатською діяльністю в Altheimer&Grey (юридична фірма зі штаб-квартирою в Чикаго, яка спеціалізується на міжнародних інвестиціях) та Arent Fox у Вашингтоні (Колумбія, США), консультуючи та представляючи інтереси за кордоном урядів і галузей промисловості перед федеральними органами влади США. Флоріан Георге є засновником власної юридичної практики по наданню консультацій інвестиційного бізнесу (CEE) – в Центральній та Східній Європі.
Цікаво також, що Флоріан Георге після інвестування в стартапи, наразі купує та обертає компанії, що надають послуги B2B (Електронна модель ведення бізнесу по обміну товарами, послугами або інформацією між компаніями) у Європі, в Африці та Азії.
Протягом зустрічі спікер із задоволенням ділився своїм досвідом роботи в юридичних школах та бізнес-школах.
А таке цікаве живе спілкування англійською мовою з непересічним спікером справило неабияке враження на студентів, які тільки мріють про такий професійний шлях.
Студенти захоплено діляться своїми враженнями:
Марія Асіміонес, студентка 2 курсу: «Лекція: “Як реалізувати себе юристу-міжнароднику” була надзвичайно цікава та інформативна. Хочемо висловити щиру подяку Флоріану Георге за лекцію. Ваші знання та досвід внесли вагомий вклад у наше розуміння цієї важливої теми. Безумовно, це було надзвичайно корисно для всіх учасників. Цікаво, що спікер акцентував увагу на взаємозв’язку юристів-міжнародників із IT сферою, на його думку, даний вектор розвитку є досить перспективним. Він також зауважив, що кожен фахівець у будь-якій сфері повинен володіти декількома мовами. Ми щиро дякуємо п. Флоріану за те, що поділився досвідом та змотивував майбутніх юристів-міжнародників та сподіваються на плідну співпрацю в подальшому.»
Анастасія Унгурян, студентка 1 курсу: «Надзвичайно важливе завдання сучасної правничої освіти – це адаптація ЗВО до нових викликів та інновацій, які виникають на ринку праці, до вимог та запитів стейкхолдерів. У своєму виступі п. Георге детально розповів як важливо ставити собі реальні професійні цілі. Спікер сформував чіткий перелік професійних рис, які є важливими для самореалізації майбутніх правників. Студентам було цікаво почути важливі мотивуючі меседжі гостя про необхідність системно та наполегливо працювати, оволодівати необхідними фаховими знаннями та навичками, що є запорукою професійного зростання майбутніх юристів-міжнародників. Важливим підсумком зустрічі стала домовленість про те, що у студентів буде можливість взяти участь в конкурсі на найкращий проєкт міжнародної співпраці.»
Яна Пилип’юк, студентка 2 курсу: «Ключовим меседжем лекції адвоката Флоріану Георге був меседж щодо важливості юриспруденції та реалізації її можливостей, про знання мов для професійної роботи. Під час лекції обговорювалося питання звʼязку юриспруденції та IT-сфери. Лектор наголошував на необхідності вміти виражати себе, мати велике бажання до розвитку як всебічно, так і у своїй професійній сфері. Саме самовдосконалення, постійний розвиток, прагнення до змін – це ключ до розвитку нашої країни, і саме ми, майбутні юристи-міжнародники маємо відігравати у цьому процесі важливу роль.»
Світлана Карвацька
д.ю.н., професорка, в.о. завідувача кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства
Іван Торончук
к.ю.н., доцент, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства