Адвокація Національного плану дій «Жінки, мир, безпека»

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
women peace security 1325

В межах реалізації проекту «Рівність заради безпеки» юридичний факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича долучився до підписання Меморандуму коаліції BUKOVYNA1325.

Мета проєкту – сприяти реалізації нових місцевих планів дій 1325 «Жінки, мир, безпека» в Україні на 2021-2025 роки.

Документи для створення коаліції BUKOVYNA1325 напрацьовані спеціалістами різних державних установ, правоохоронних органів, організацій громадського сектору, місцевих органів влади, сектору безпеки та оборони протягом трьох модульних тренінгів, учасницею якою була асистенка кафедри публічного права юридичного факультету Наталя Волкова.

Організація заходів щодо забезпечення достатніх знань та навичок виконавців регіонального плану дій для ефективного виконання завдань визначених порядком денним «Жінки, мир, безпека» відповідно до міжнародних стандартів є оперативною ціллю плану яку буде координувати та забезпечувати юридичний факультет в межах співпраці.

Першу в історії ООН Резолюцію щодо жінок, миру і безпеки, відому за номером 1325, було прийнято майже 20 років тому. Її вважають однією з найважливіших резолюцій Ради Безпеки ООН у сфері політики безпеки. На початок 2020 року близько 80 країн світу розробили Національні плани дій для виконання 1325 — серед них є і Україна.

Наразі Коаліції 1325 створені та успішно функціонують у Вінницькій, Киівській, Хмельницькій, Луганській та Донецькій областях.

Проект реалізується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США та Українського Жіночого Фонду.

#коаліціяBukovyna1325

Асистентка кафедри публічного права Волкова Наталя