Життя звичайної сім’ї в невеличкому містечку в Нідерландах та виклики з якими стикнулися в зв’язку з тим, що в них проживала домашня тваринка. Саме про це йшлося в документальній стрічці «Порося Нельсон» (режисерська робота – Аннеке де Лінд ван Венгарден). Після перегляду фільму студенти другого курсу, магістри та викладачі взяли активну участь у жвавому обговоренні, до якого долучилися як експертки Руслана Гаврилюк, завідувачка кафедри публічного права, Оксана Меленко, доцентка кафедри публічного права та Лідія Нестеренко, керівниця навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу.
Було обговорено багато питань щодо вміння домовлятися, чути один одного, правильного поводження під час конфлікту. Говорили про важливість брати на себе відповідальність, про те як відстояти свою точку зору і не втратити своєї гідності, чи просто не втратити себе. Не обійшлося і без паралелей та пригадування ситуацій з власного досвіду або досвіду рідних чи близьких людей.
«Такі заходи є вкрай важливі для сьогодення, адже важливо обговорювати як приймати «інші» точки зору, як розуміти опонента та як аргументувати свою думку з повагою до оточуючих. Важливо мати навички як комунікувати в суперечці. Також, важливо залишатися собою, що б не було» – зауважила студентка 6 курсу ОПП «Медіація» Аміна Громик.
Вдячні за ініціативу та модерацію Наталії Філяк, регіональній координаторці Мандрівного Docudays UA в Чернівцях. Дякуємо всім, хто долучився! Сподіваємося, що після обговорення фільму кожен, втрапивши в подібну ситуацію, матиме певне розуміння як діяти вірно.
Захід відбувся 1 листопада 2024 р. в межах 21-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, метою якого є сприяти дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод, утверджувати розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищувати рівень громадянської активності в Україні.
Аміна ГРОМИК
студентка 6 курсу ОПП «Медіація»