Новини

VIRIBUS UNITIS до розбудови доброчесного суспільства

NAZK Anticor

Доброчесність та антикорупційна культура стають все більш звичним поняттями для українців. До неї апелює громадськість, коли говорить про те, в якому напрямі має розвиватися держава. Разом з тим застосування доброчесності не має обмежуватися лише держслужбою, а й стати нормою у суспільстві. Для впровадження та розвитку доброчесності потрібні три ключові складові: зміна культури, щоб зробити корупцію неприйнятною у суспільстві; наявність системи для зменшення ризиків корупційної поведінки; донести до людей важливість відповідальності за свої дії. Саме над цим і працює Офіс доброчесності НАЗК разом із здобувачами юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, які беруть участь у пілотуванні дисципліни «Антикорупція та доброчесність».

В рамках проєкту «Антикорупція та доброчесність» відбувся цикл заходів із представниками НАЗК та керівництвом університету. Під час зустрічі здобувачів юридичного факультету з головою НАЗК Олександром Новіковим та ректором Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Романом Петришиним студенти мали можливість особисто поставити запитання та дізнатися про місію, візію та цінності НАЗК, а також про ключові завдання та функції Агентства. Не опустили студенти нагоди поцікавитись і про можливість та умови проходження практики та стажування в НАЗК з метою набуття практичного досвіду роботи. Обговорили також і пріоритетність розвитку культури доброчесності. «Адже це ефективніше ніж лише покарання за вже вчинені корупційні правопорушення. Доброчесність – це поводитись правильно, навіть коли ніхто не бачить», наголосив Олександр Новіков. Роман Петришин акцентував увагу учасників заходу на тому, що місія університету полягає у сприянні модернізації українського суспільства через надання якісних освітніх послуг, підготовці висококваліфікованих, конкуренто спроможних фахівців, а також є важливим культурним і просвітницьким центром, тому, кому як не студентам юристам толерувати антикорупційну культуру у суспільстві.

Гостьова лекція із керівницею Офісу доброчесності НАЗК Іриною Чаговець та його експерткою Ганною Ткаченко була не менш захоплюючою та мотивуючою. Запуск освітніх ініціатив, толерування доброчесності, просвітництво та взаємодія з партнерами у сфері запобігання корупції – це основні напрями роботи Офісу доброчесності НАЗК. Доброчесність – невід’ємна складова освіти і є обов’язковою умовою успішного суспільства.

Експертка Офісу доброчесності НАЗК Ганна Ткаченко розповіла студентам про просвітницький проект «Прозорі університети», який спрямований на розбудову прозорого й доброчесного середовища в закладах вищої освіти України через: формування нульової толерантності до корупції та створення доброчесного середовища в ЗВО; забезпечення всіх учасників освітнього процесу (викладачів, студентів, представників адміністрації) необхідними інструментами доброчесної освіти та взаємодії; сприяння комунікації та взаємодії між різними групами в академічному середовищі, об’єднання активних учасників освітнього процесу у спільноту для просування ідей доброчесності. Також, під час зустрічі пані Ганна провела із здобувачами різні інтерактиви, які були цікаві, пізнавальні та інформативні для учасників зустрічі.

Далі буде…

Mariia Diakur

Марія ДЯКУР

к.ю.н., доцентка кафедри кримінального права