Доброчесність та антикорупційна культура стають все більш звичним поняттями для українців. До неї апелює громадськість, коли говорить про те, в якому напрямі має розвиватися держава. Разом з тим застосування доброчесності не має обмежуватися лише держслужбою, а й стати нормою у суспільстві. Для впровадження та розвитку доброчесності потрібні три ключові складові: зміна культури, щоб зробити корупцію неприйнятною у суспільстві; наявність системи для зменшення ризиків корупційної поведінки; донести до людей важливість відповідальності за свої дії. Саме над цим і працює Офіс доброчесності НАЗК разом із здобувачами юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, які беруть участь у пілотуванні дисципліни «Антикорупція та доброчесність».
В рамках проєкту «Антикорупція та доброчесність» відбувся цикл заходів із представниками НАЗК та керівництвом університету. Під час зустрічі здобувачів юридичного факультету з головою НАЗК Олександром Новіковим та ректором Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Романом Петришиним студенти мали можливість особисто поставити запитання та дізнатися про місію, візію та цінності НАЗК, а також про ключові завдання та функції Агентства. Не опустили студенти нагоди поцікавитись і про можливість та умови проходження практики та стажування в НАЗК з метою набуття практичного досвіду роботи. Обговорили також і пріоритетність розвитку культури доброчесності. «Адже це ефективніше ніж лише покарання за вже вчинені корупційні правопорушення. Доброчесність – це поводитись правильно, навіть коли ніхто не бачить», наголосив Олександр Новіков. Роман Петришин акцентував увагу учасників заходу на тому, що місія університету полягає у сприянні модернізації українського суспільства через надання якісних освітніх послуг, підготовці висококваліфікованих, конкуренто спроможних фахівців, а також є важливим культурним і просвітницьким центром, тому, кому як не студентам юристам толерувати антикорупційну культуру у суспільстві.
Гостьова лекція із керівницею Офісу доброчесності НАЗК Іриною Чаговець та його експерткою Ганною Ткаченко була не менш захоплюючою та мотивуючою. Запуск освітніх ініціатив, толерування доброчесності, просвітництво та взаємодія з партнерами у сфері запобігання корупції – це основні напрями роботи Офісу доброчесності НАЗК. Доброчесність – невід’ємна складова освіти і є обов’язковою умовою успішного суспільства.
Експертка Офісу доброчесності НАЗК Ганна Ткаченко розповіла студентам про просвітницький проект «Прозорі університети», який спрямований на розбудову прозорого й доброчесного середовища в закладах вищої освіти України через: формування нульової толерантності до корупції та створення доброчесного середовища в ЗВО; забезпечення всіх учасників освітнього процесу (викладачів, студентів, представників адміністрації) необхідними інструментами доброчесної освіти та взаємодії; сприяння комунікації та взаємодії між різними групами в академічному середовищі, об’єднання активних учасників освітнього процесу у спільноту для просування ідей доброчесності. Також, під час зустрічі пані Ганна провела із здобувачами різні інтерактиви, які були цікаві, пізнавальні та інформативні для учасників зустрічі.
Далі буде…
![](https://law.chnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_3789.webp)
![](https://law.chnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_7897.webp)
![m-diakur Mariia Diakur](https://law.chnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/m-diakur.webp)
Марія ДЯКУР
к.ю.н., доцентка кафедри кримінального права