Новини

Відбулась зустріч із колишньою депутаткою Європейського парламенту Ребеккою Гармс

Meeting

22 травня 2023 року у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась зустріч з німецькою політикинею, колишньою депутаткою Європейського парламенту, співголовою фракції Зелені/Європейський вільний альянс, співголовою делегації у Парламентській асамблеї ЄВРОНЕСТ та режисеркою-документалісткою Ребеккою Гармс.

Слід зазначити, що пані Гармс – одна з небагатьох в німецькому політикумі, для кого суспільно-політичні процеси, які відбувались в Україні, відносились до пріоритетних напрямків її роботи. Вона неодноразово звертала увагу на необхідність проведення в нашій країні реформ, виступала проти здійснення політичних переслідувань, підтримувала Євромайдан. За свою проукраїнську позицію оголошена персоною нон грата у росії. У червні 2018 року підтримала відкритий лист діячів культури, політиків і правозахисників із закликом до світових лідерів виступити на захист ув’язненого у росії українського режисера Олега Сенцова та інших політв’язнів.

У заході взяли участь заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків, к.ю.н., асистент Павло Крайній, к.ю.н., асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Тетяна Гнатюк, асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Марія Строїч та студенти 2 курсу спеціальності «Міжнародне право» юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся начальник відділу міжнародних зв’язків Сергій Луканюк, який представив зарубіжну гостю слухачам та висловив їй невимовну вдячність за підтримку України впродовж багатьох років. Під час діалогу було обговорено актуальні питання євроінтеграційних процесів в Україні, окремих прогнозів щодо майбутнього завершення війни в нашій державі та її наслідків. Крім цього, пані Гармс значну увагу приділила обговоренню підтримки нашої держави з боку західних країн в частині необхідності збільшення кількості озброєння як ключового фактору майбутньої перемоги. Не оминула доповідачка й досить актуального питання майбутнього європейської системи безпеки.

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

к.ю.н., аситент, заступник декана юридичного факультету

Tetyana Hnatiuk

Тетяна Гнатюк

к.ю.н., асистентка кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства

Mariia Stroich

Марія Строїч

асистентка кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства