Новини

Вектори співпраці із Департаментом соціального захисту населення Чернівецької ОВА

CV OVA vizyt

3 травня 2024 року кафедрою приватного права юридичного факультету спільно з фахівцями Департаменту соціального захисту населення ОВА було організовано бінарне заняття для студентів 3 та 5 курсів юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Захід став можливим за сприяння випускниці юридичного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича Ходоби Ольги Ігорівни, яка вкотре відгукнулася на прохання щодо ознайомлення студентів із практичними аспектами реалізації соціальної політики на теренах Буковини.

В умовах сьогодення важко переоцінити роль та значення сфери соціального захисту населення, адже, за словами фахівців, кожен п’ятий мешканець Чернівецької області тією чи іншою мірою отримав консультацію, роз’яснення чи державну соціальну допомогу за сприяння Департаменту. Виплата державних соціальних допомог, соціальне обслуговування осіб з інвалідністю, влаштування до установ системи соціального захисту населення, запобігання та протидія домашньому насильству, протидія торгівлі людьми, питання соціальних стипендій студентам, забезпечення оздоровлення та санаторно-курортного лікування, дотримання соціальних гарантій Захисникам та Захисницям України, гендерна політика, фінансова підтримка громадських об’єднань ветеранів, ведення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – ключові і вкрай важливі вектори роботи Департаменту.

Заступник директора, начальник управління соціального обслуговування, соціальних послуг, інтеграції осіб з інвалідністю та соціальної підтримки населення Андріїва Ольга Василівна ознайомила студентів з структурою Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА. Наголошено, що основним напрямом роботи Департаменту на сьогодні є нарахування та виплата всіх видів державних соціальних допомог. З початком війни, робота Департаменту стала особливо актуальною у звʼязку з державними виплатами внутрішньо переміщеним особам та ветеранам війни (учасникам АТО, ООС). На сьогодні 77,5 тис. внутрішньо переміщених осіб стоять на обліку в Департаменті.

Також працівники продемонстрували присутнім відео щодо основних форм та напрямів роботи Департаменту. Зокрема, йшлося про надану допомогу ветеранам війни, ВПО, незахищеним групам населення, відкриття інклюзивних кафе, в яких клієнтів обслуговує молодь з інвалідністю тощо.

Начальник відділу реалізації державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян Забавська Олена Василівна розповіла про систему соціальних виплат, а також про нетипові функції Департаменту, зумовлені необхідністю посилення соціальної допомоги в умовах воєнного стану. Начальник відділу соціальної підтримки населення Управління соціальних послуг Наталія Олескандрівна Марішкой розповіла про особливості роботи відділу, де здійснюється контроль за нарахуванням та призначенням практично всіх видів державних допомог – Пакунок малюка, допомога малозабезпеченим особам з інвалідністю та ін.

Начальник відділу соціального обслуговування населення Олена Олексіївна Максимчук акцентувала увагу на специфіці надання різноманітних соціальних послуг. Зазначила, що за минулий рік кількість фахівців соціальної роботи збільшилася утричі. Лариса Євгенівна Бойко, начальник центру по нарахуванню і здійсненню соціальних виплат, детально розкрила механізм нарахування та виплати державної соціальних допомог. Юрій Йосипович Півень – провідний фахівець Департаменту, завершив зустріч у форматі діалогу та надав відповіді на запитання студентів про роботу Департаменту.

Фахівці також наголосили на важливості юридичної роботи в Департаменті. Тож затребуваними сьогодні є правники, які мають змогу набути неоціненного практичного досвіду у сфері соціального захисту населення. Дуже вдячні всім фахівцям Департаменту, заступнику декана юридичного факультету з навчально-виховної роботи Орловському Олегу Ярославовичу та завідувачці кафедри приватного права професорці Гетьманцевій Ніні Дмитрівні за організацію пізнавального бінарного заняття у форматі конструктивного діалогу та унікальну можливість взяти участь у даному цікавому заході.

Cooperation

Анна Павлюк

студентка 3 курсу юридичного факультету

Анна-Луїза Ярема

студентка 3 курсу юридичного факультету