Новини

Стань студентом юридичного факультету на один день

1 Day Student

Вже тридцять другий рік від дня свого відновлення юридичний факультет влітку буде приймати в свою родину нових студентів. Вже стало доброю традицією проведення профорієнтаційних заходів, з метою популяризації правничої професії та юридичного факультету.

Саме на початку травня, коли юридичний факультет святкував своє 32-річчя відновлення, школярі міста та області мали змогу завітати в суботу на факультет і «приміряти на себе» студентське життя.

З історії становлення, відновлення та розвитку юридичного факультету зустріч з одинадцятикласниками розпочав декан юридичного факультету, професор Вдовічен В.А. Про організацію освітнього процесу, унікальність освітніх бакалаврських програм за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право», наукову та міжнародну діяльність, студентське самоврядування розповіла заступник декана Меленко О.В. Про особливості вступної кампанії на освітній рівень «Бакалавр» повідомив доцент кафедри теорії права та прав людини Максимюк О.Д.

Напрочуд допитливі гості розпитували про участь студентів у міжнародному обміні, переваги навчання саме на юридичному факультеті ЧНУ, можливість працевлаштування тощо.

А далі було все цікавіше й цікавіше.

Колективи кафедр юридичного факультету запропонували учням безпосередньо взяти участь в освітньому процесі: справжні пари, дзвінки на перерву, затишні аудиторії, викладачі, учні, які на один день стали студентами.

Так, завідувачка кафедри процесуального права професор Щербанюк О.В. разом з доцентом тієї ж кафедри Бутирською І.А. провели інтерактивну міні-лекцію на тему «Договір між адвокатом та клієнтом: що потрібно знати?». «Проблеми та перспективи реформування Ради Безпеки ООН» стали предметом обговорення під час модельного засідання Ради Безпеки ООН, яку організували та провели доценти кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Торончук І.Ж., Вайцеховська О.Р., Задорожна С.М., Руденко О.В., асистенти Яремчук В.В., Строіч М.І., Гнатюк Т.М., Іліка М.І. разом зі студентами та випускниками спеціальності «Міжнародне право».

Школярам цікавий та корисний був практикум «Навчись захищати свої права», проведений доцентами кафедри публічного права Білоскурською О.В. та доцентом Струтинькою-Струк Л.В. У вигляді невимушеної розмови цей пізнавальний захід був цікавим навіть для батьків, які щоразу переконувалися про доцільність та ефективність навчання саме на нашому факультеті.

Переваги вирішення конфліктів шляхом медіації презентувала завідувачка лабораторії медіації, переговорів та арбітражу Нестеренко Л.Б. та завідувачка кафедри публічного права професорка Гаврилюк Р.О.

Цікаві формати роботи створювали можливість для активної роботи учнів, зокрема, у форматі «питання-відповіді». В такому форматі пройшла зустріч на тему «Особливості реалізації та захисту трудових прав неповнолітніх», яку провели завідувачка кафедри приватного права, професорка Гетьманцева Н.Д., доцент Орловський О.Я. та майстер-клас, присвячений роботі адвоката в сімейних спорах, яку повела практикуючий адвокат, доцент кафедри приватного права Процьків Н.М.

Цікавою і пізнавальною була розповідь про історію кафедри кримінального права завідувачки кафедри, доцентки Жаровської Г.П., а її колеги, Кожокар І.Ю., заступник завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Чернівецького науково-дослідного експертно-кримінального відділу МВС України і за сумісництвом асистент кафедри кримінального права та завідувач криміналістичною лабораторією, асистент Попович М.В. «перенесли» усіх запрошених на інсценоване місце вчинення злочину та створили умови для можливості його розслідувати. В криміналістичній лабораторії кожен зміг зняти відбитки пальців, розглянути різновиди зброї – вогнепальної та холодної, ознайомитися з вмістом валізи криміналіста тощо.

Завершився профорієнтаційний захід розважально-творчим заняттям на тему «Інновації та права людини», організованим викладачами кафедри теорії права та прав людини та проведеним доцентом цієї ж кафедри Бунчук О.Б. Просто про складне – про права людини, учні розмірковували і усвідомлено визнавали не тільки про необхідність знання таких прав, їх розуміння та реалізацію, а й їх захисту.

Створена під час фінальної зустрічі кожним з учнів капсула часу дійсно буде відкрита як тільки вони стануть студентами юридичного факультету.

Завдячуючи нашим захисникам всі навчання та заходи на юридичному факультеті стають можливими.

Разом до ПЕРЕМОГИ!!! З вірою в УКРАЇНУ!!!

Oksava V Melenko

Оксана Меленко

Перша заступниця декана юридичного факультету, заступниця з навчально-методичної роботи