Новини

Спільними зусиллями до забезпечення якості вищої освіти

High Education Seminar

Організований Національним агентством забезпечення якості вищої освіти Перший регіональний семінар на тему «Сучасний стан системи забезпечення якості вищої освіти в Україні: виклики та перспективи» зібрав понад 130 представників закладів вищої освіти.

Семінар відбувався потягом двох днів на базі Буковинського державного медичного університету. Програма семінару охоплювала актуальну та вкрай необхідну тематику – процедуру акредитації освітніх програм у зв’язку з оновленням Положення про акредитацію освітніх програм.

Гаранти освітніх програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальностями Право та Міжнародне право, навчання за якими відбувається на юридичному факультеті, завідувачі кафедр долучилися до роботи семінару і були активними його учасниками.

З виступом про зміни для університетів, у зв’язку зі оновленням процедури акредитації до присутніх звернулася Олена Єременко, заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. В продовження цієї теми було обговорено процедуру та зміст оцінювання освітніх програм за новим Положенням.

Цікавою була презентація постакредитаційного моніторингу освітніх порогам. Про особливості такої процедури, розповів Іван Назаров, заступник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Олександр Длугопольський, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, звернув увагу на необхідність враховувати досягнення цілей сталого розвитку ООН в освітньому процесі.

У продовження знайомства з оновленим процесом акредитації став воркшоп з постакредитаціного моніторингу. Сформовані з гарантів, представників ЗВО п’ять груп, мали можливість презентувати власне бачення врахування пропозиції ЕГ чи ГЕР, які були висловлені при акредитації освітніх програм. Моделювання різних ситуації, звітів про самооцінювання, власного бачення ліквідації недоліків за наслідками проведених акредитацій сприяло генеруванню нових ідей щодо удосконалення освітнього процесу, в тому числі і через оновлення змісту освітніх програм.

Oksava V Melenko

Оксана Меленко

заступник декана юридичного факультету, доцент