Освітній процес може бути дуже різним: за формами проведення лекцій та практичних занять викладачами факультету, гостьовими професорами, практичними працівниками, з презентаціями і без….
Постійне поєднання не тільки навчальної, але й виховної складової на юридичному факультеті сприяє справді розвитку і професійних компетентностей, і загальнолюдських якостей.
Черговий раз ми мали можливість в цьому пересвідчитися сьогодні під час зустрічі з Марком Ренделом, колишнім британським поліцейським, детективом, зоозахисником, організованою юридичним факультетом за ініціативи та підтримки випускниці 2007 року юридичного факультету, проектного координатора «Розвитку гуманної громади міста Чернівці», зоозахисниці, каністерапевта Антоніни Гошовської.
Ми говорили про жорстоке поводження з тваринами та рівень насильства у суспільстві. Студенти бакалаврського та магістерського рівня проявили неабиякий інтерес до проблеми жорстокого ставлення до тварин.
Марк Рендел постійно наголошував на взаємозв’язку насильства над тваринами з насильством над людьми. Наводив приклади щодо жорстокого ставлення до тварин, які мали місце на території України. Звернув увагу на закономірності жорстокого поводження малолітніх з тваринами і відповідно таке ж ставлення щодо дітей, які в дорослому житті стають жертвами насильства. Про собачі бої, організовану злочинність, про розповсюдження наркотичних засобів, втягнення неповнолітніх до злочинної діяльності, мотиви, якими керуються порушники, експерименти з тваринами, тестування ліків та косметики на тваринах – це лише частина питань, які обговорювалися.
І вся ця розмова відбувалася через призму основних цінностей, рівня виховання в суспільстві, доброту, емпатію, допомогу, справедливість.
Понад 30-річний досвід роботи Марка Рендела у розслідуванні злочинів, пов’язаних з тероризмом, сексуальним насильством, наркотиками, озброєними пограбуваннями, дають йому право ділитися знаннями не тільки зі студентами, а й практичними працівниками. Так, нині Марк Рендел співпрацює з Департаментом патрульної поліції України, тренує українських патрульних поліцейських щодо того, як розслідувати злочини про жорстоке поводження з тваринами та як допомогти громаді, людям запобігати таких злочинам.
Дякую всім студентам за небайдужість, за можливість і нам, викладачам, взяти участь в обговорення таких простих і водночас важливих питань.
Дякую Олександру Миколайовичу Боднаруку, доценту кафедри кримінального права за запитання, студентам за гарну англійську і знання, які вони сьогодні показали.
Оксана Меленко
доцент кафедри публічного права