«Насичено, інформаційно, емоційно», так можна охарактеризувати зустріч з адвокаткою, медіаторкою, Головою Комітету НААУ з питань сімейного права Ларисою Гретченко, що відбулася 1 березня 2024 р в залі вченої ради юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Спілкувалися на тему шлюбно-сімейних відносин, зокрема про особливості та відмінності зареєстрованого шлюбу від фактичних шлюбних відносин, практики укладення шлюбного договору, інших угод чи договорів, пов’язаних з сімейними відносинами, поділу бізнесу подружжя та майна, набутого під час спільного проживання сім’єю, спорів про встановлення та оспорювання батьківства, викликів, пов’язаних із спадкуванням дітьми в умовах воєнного стану, про переваги та недоліки судового процесу та процедури медіації щодо даних правовідносин.
До обговорення долучилися студенти 2-6 курсів ОПП «Право», «Медіація», «Міжнародне право», зокрема ті, які вивчають дисципліну вільного вибору «Вступ до медіації», та завідувачка кафедри фінансового права д.ю.н., проф. Руслана Гаврилюк, керівниця Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА, асист. кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Ольга Ходоба, керівниця навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу ЧНУ ім. Ю.Федьковича Лідія Нестеренко, докт. психол. наук, професор кафедри психології та особистісного розвитку ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Валентина Балахтар, медіаторка, психологиня «Регіонального центру миру» Софія Дутчак. Учасники задавали важливі практичні питання: як зміна прізвища дитиною може вплинути в подальшому на спадкування; які механізми захисту прав військовослужбовців/виць з ЛГБТ спільноти існують відповідно до чинного законодавства України; які існують механізми захисту прав жінок та дітей, які виїхали закордон під час активної фази російсько-української війни; чому інститут шлюбного договору є малорозвинутим в Україні та ін.
Особливо цінно для нас було почути від Лариси Гретченко як на практиці вдається використовувати знання та навички медіації, консолідації, психології для того щоб якнайкраще розуміти та задовольняти потреби клієнтів. Як висновок – різноманітність навичок адвоката підсилює та додає ефективності! Вдячні за практичний досвід, історії успіху, акценти в роботі адвоката.
Дякуємо за ініціативу Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА та Центру професійного зростання «PsyUpgrade».
Лідія Нестеренко
керівниця навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу ЧНУ ім. Ю.Федьковича