Новини

Про академічну доброчесність, плагіат та інші морально-етичні аспекти наукової роботи говорили разом з освітянами області

Забезпечення належного рівня науково-дослідницької роботи в будь-якому закладі освіти передбачає ознайомлення всіх її учасників з «правилами гри» під назвою академічна доброчесність, а обговорення їх практичних складових є одним із пріоритетних завдань у сфері вітчизняної освіти впродовж останніх кількох років.

Приємно що колеги з інших закладів освіти нашого краю, які здійснюють підготовку майбутніх абітурієнтів та студентів, знаходяться в пошуку нових форматів комунікації та обговорення вже набутого досвіду в частині забезпечення академічної доброчесності в навчальному процесі.

26 січня 2023 року, заступником декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків, кандидатом юридичних наук Павлом Крайнім взято участь у роботі обласного семінару «Розвиток громадянської компетентності сучасних учнів засобами науково-дослідницької діяльності в умовах воєнного часу» який проводився на базі КОПНЗ «Буковинська Мала академія наук учнівської молоді» для педагогів закладів освіти області що вони займаються підготовкою обдарованих дітей у науково-дослідницькій сфері. Тема доповіді «Порушення академічної доброчесності в науковій діяльності та шляхи її запобігання (досвід юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича)».

У презентації продемонстровано позитивні тенденції які мають місце на юридичному факультеті впродовж кількох останніх років. Наголошено що вони сприяли підвищенню рівня обізнаності учасників освітнього процесу з правилами академічної доброчесності. Окремо було звернута увага на діючий Морально-етичний мінімум юридичного факультету який став першою сходинкою на шляху до визначення загальних положень щодо протидії негативним проявам доброчесності (плагіат, науковий плагіат, самоплагіат тощо). Доведено до відома механізм створення окремих морально-етичних комісій (на прикладі створеної та діючої морально-етичної комісії юридичного факультету) діяльність якої, серед іншого, спрямована на розгляд фактів порушення академічної доброчесності. Окремо наголошено на наявній системі внутрішніх документів у яких визначено всі необхідні механізми додержання правил доброчесності як здобувачами вищої освіти так й професорсько-викладацьким складом.

Проведення таких заходів сприяє підвищенню загальної обізнаності серед учасників освітнього процесу, якісно підвищює рівень майбутніх абітурієнтів про правила академічної доброчесності.

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

Заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків