Новини

Міжнародна літня правова школа: поглиблення юридичних знань і обмін досвідом у контексті Європейського Союзу

EU Summer School

З 29 серпня по 6 вересня 2024 року студенти юридичних факультетів Німеччини, Франції, Болгарії, Греції, Литви, Данії, України взяли участь у Міжнародній літній правовій школі під назвою «Про верховенство права. Що таке ЄС? Аналіз значення статті 2 Договору про Європейський Союз». Цей захід був організований Університетом SWPS у рамках Європейського альянсу університетів реформ (ERUA) та співфінансований Європейським Союзом. Літня школа проходила в мальовничому місті Сопот (Польща).

Юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на даному міжнародному заході представляли Софія Матушак, студентка 4 курсу спеціальності «Міжнародне право» та Софія Кулька, студентка 6 курсу тієї ж спеціальності.

Програма літньої школи була насичена інтенсивними академічними дискусіями, де кожен день був присвячений аналізу ключових цінностей Європейського Союзу. Учасники отримали можливість поглиблено дослідити питання плюралізму, рівності, справедливості, солідарності, толерантності та недискримінації.

Під час візиту до Європейського центру солідарності, учасники школи отримали можливість особисто поспілкуватися з Міністром юстиції Республіки Польща Адамом Боднаром. Він провів лекцію, присвячену правовим аспектам регулювання «мови ворожнечі» в Польщі та на міжнародній арені, а також радо поспілкувався з учасниками школи.

Крім цього, в рамках програми, для студентів була організована зустріч з Богданом Лісом, польським громадським діячем та політиком, який в 1980 році разом з Лехом Валенсою започаткували професійну спілку «Солідарність», що згодом переросла в широкий суспільно-політичний рух і зробила значний внесок у боротьбу польського народу з комуністичним режимом. Спогади та роздуми пана Ліса стали цінним історичним уроком для молоді та можливістю поспілкуватися з людиною, яка творила історію.

Також учасники мали можливість відвідати музей Другої світової війни у Гданську, який є найбільшим історичним музеєм у Польщі, що охоплює шість поверхів та демонструє передумови, причини, перебіг та наслідки цієї величезної трагедії.

Цікавою частиною літньої школи було моделювання голосування Ради Європейського Союзу та засідання Європейської ради. Учасники ділилися на невеличкі групки та представляли конкретну державу-члена ЄС. Голосування стосувалися збільшення бюджету ЄС на 20%, введення санкцій за порушення верховенства права державами-членами, міграційної політики ЄС. Дана практична частина літньої школи була неабияк пізнавальною та насиченою.

Інтенсивні академічні дискусії, практичні заходи, незабутні зустрічі з видатними постатями, культурна частина – літня школа стала справжнім майданчиком для обміну знаннями, історичними уроками та правовими викликами, що зробило цей досвід неперевершеним!

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

к.ю.н., доцент кафедри публічного права, заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків

Sofiia Matushak

Софія Матушак

студентка 4 курсу спеціальності «Міжнародне право»

Sofiia Kulka

Софія Кулька

студентка 6 курсу спеціальності «Міжнародне право»