MEDIATS

Нові форми комунікації проектної групи MEDIATS ЧНУ ім. Ю.Федьковича

Mediats

Сьогодні важко заперечити факт, що суворий карантин внаслідок пандемії коронавірусної хвороби «COVID-19» кардинально змінив світ, вплинув на розуміння людських цінностей, їх ієрархію. І як наслідок, більшість із нас все більше усвідомлюють важливість не лише наших біологічних потреб, але й соціальну природу індивіда як цивілізаційного феномену: лише розвиваючись з Іншими, серед Інших, людина розвивається сама як особистість.

Тому і не дивно, що проектна група MEDIATS ЧНУ ім. Ю.Федьковича, буквально за декілька тижнів після офіційного затвердження магістерської програми Вченою радою Університету (6 квітня 2020 р.), продовжує наполегливо співпрацювати не лише в середині свого потужного колективу, але й намагається ефективно комунікувати з партнерами по проекту з метою як індивідуального розвитку кожного члена команди, так і з метою якнайкращої реалізації спільної цілі: поширення цінностей медіації в українському суспільстві та вироблення найбільш адаптованої до потреб сучасного українського соціуму магістерської програми з медіації. Оскільки, розробка, пілотування, вдосконалення та державна акредитація освітньо-професійної програми «Медіація» є ядром трьохрічного Плану роботи проектної групи ЧНУ ім. Ю.Федьковича по реалізації проекту «Медіація: навчання та трансформація суспільства» Програми ЄС ERASMUS+KA2: CBHE.

Так, 30 квітня 2020р. в online режимі відбулася робоча зустріч з нашими партнерами з Католицького університету ім. Святого Антонія (м. Мурсія, Іспанія), на якій було піднято чимало важливих питань, пов’язаних з вдосконаленням та реалізацією магістерської програми з медіації в Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича. Так, обговорювалась можливість цього Університету поділитися своїми знаннями, досвідом та розробленими ними матеріалами, літературою, яку вони використовують для підготовки фахівців з медіації. Також обговорили доречність використання в робочих програмах навчальних дисциплін та у навчальних цілях при реалізації магістерської програми з медіації російськомовних перекладів найбільш популярних книг з медіації, наприклад: Parkinson L. Family Mediation – Appropriate Dispute Resolution in a new family justice system 2 nd ed. Family Law (2011); Machteld Pel. Verwijzen Naar Mediation/ Practijkgids voon een effectief mediationvoorstel. Sdu Vitgevers by Den Haag, 2008. Оскільки, наразі в Україні найбільша проблема з вільним доступом до високоякісної нової європейської літератури з медіації.

Отже, ми можемо сміливо констатувати, життя продовжується і зупинятись на досягнутому проектній групі MEDIATS ЧНУ ім. Ю.Федьковича рано, перед нами ще багато горизонтів та вершин, які чекають нас.

Havrylyuk Ruslana Oleksandrivna

Руслана Гаврилюк

менеджер проєктної групи «MEDIATS»

Медіація: навчання та трансформація суспільства

Цей проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.

co-funded_small
mediats_logo_small

Читайте також: