Новини

Неймовірний досвід студентського обміну

Erasmus Exchange

«Erasmus+» – це програма ЄС, що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти. Навчання в іноземному виші – це не тільки чудова нагода розширити власні освітні горизонти, отримати задоволення від спілкування зі студентами з інших країн, це й також презентація і свого університету за кордоном.

Студенти юридичного факультету успішно реалізують можливості академічного обміну і цього року шанс навчатися у рамках зимового навчального семестру 2022-2023 рр. в м. Клагенфурт (Австрія) отримали студенти ІV курсу спеціальності «Міжнародне право» Руслан Каряка та Ельвіна Гуцул.

Вони діляться своїми враженнями.

Гуцул Ельвіна, студентка 4 курсу спеціальності «Міжнародне право»

Нещодавно я повернулася з неймовірно гарного та старовинного міста в Європі –Клагенфурта. Завдяки своїм пам’яткам архітектури та близькості до озера Вертерзее, Клагенфурт є центром туризму в південній частині Австрії. Саме тут протягом зимового семестру мені випала нагода відчути себе європейською студенткою.

Моє навчання проходило в університеті Альпен-Адрія (Alpen-Adria-Universität Klagenfurt) в рамках угоди про співробітництво. Це один з наймолодших університетів Австрії, розташований в землі Каринтія, місці зустрічі трьох культур. Університет Альпен-Адрія є інноваційним, динамічним навчальним центром, в якому навчаються близько 10 тис. студентів. Жива атмосфера та почуття відкритості університету роблять його привабливим для багатьох студентів, у тому числі іноземних.

В університеті викладають німецькою та англійською мовами, що значно полегшує навчання для студентів, які не володіють німецькою. Тут створені усі умови для комфортного навчання студентів.

Університет має власний, багатофункціональний, продуманий до дрібниць портал. Студенти легко можуть знайти потрібний факультет, переглянути перелік начальних дисциплін та докладну інформацію до них, щоб в результаті обрати обов’язкові та додаткові дисциплін для подальшого вивчення та самостійно зареєструватися на них. На іспити теж потрібно самостійно реєструватися. Хочу зазначити, що студенти в університеті Альпен-Адрія мають три спроби, щоб успішно скласти іспити. Але хочу відмітити одну особливість щодо іспитів, яка мене на початку навчання дуже здивувала: треба бути готовим до того, що іспити з деяких дисциплін можуть відбуватися, як у моєму випадку, уже в листопаді. Це пов’язано з тим, що в університеті викладають запрошені з інших вишів викладачі, які інтенсивно вичитують свій курс впродовж якогось часу і потім призначається дата іспиту. Результати іспитів публікуються на вищезгаданому студентському порталі.

Навчатися в університеті цікаво. Заняття проводяться як в очній, так і дистанційній формі, все залежало від обраного предмету. Відповідальність за навчання покладається на самих студентів. Всі матеріали занять, презентації, а також домашні завдання та перелік літератури викладачі розміщують на навчальній платформі “Moodle”. Цей матеріал можна опрацьовувати перед кожним заняттям, тобто бути “попередньо озброєним”. На виконання завдань відводиться певний час, за який потрібно відіслати роботи.

Система оцінювання значно відрізняється від тієї, до якої ми звикли. Студенти практично не отримують бали на парах. Викладач звертає увагу на те, як студент проявляє себе на занятті та виконує домашнє завдання. Приємним є те, що майже відразу під кожним завданням з’являвся зворотній зв’язок (feedback) від викладача. Проте, основне і єдине оцінювання знань відбувалось саме під час іспитів. Хоча є і дисципліни, які зараховуються за результатами роботи під час занять та залікової контрольної роботи.

Шкала оцінювання в університеті Клагенфурта є 5-бальною, а оцінка “один” є найкращою. Якось незвично для нас, студентів з України.

Університетська бібліотека – сучасна та затишна, має зручне розташування, адже вона знаходиться в центральному кампусі. Наявність потрібної нкниги можна перевірити на порталі за допомогою студентської картки та забронювати її для себе. Книгу можна взяти лише на місяць. Але дуже комфортним є те, що продовжити термін користування можна вдома на порталі університету.

Сам університет вражає своїм комфортом. Завдяки невеликим розмірам і його зручному розташуванню, тут панує особливо затишна, вільна від стресу атмосфера. В кожному кампусі можна знайти автомати з їжею та напоями, місця для відпочинку обладнані м’якими диванами. Аудиторії обладнані цифровими засобами навчання. На лекційних заняттях за допомогою проектора викладачі демонструють навчальний матеріал, крім того, вони використовують мікрофони, щоб все було чітко чути. Так як, зазвичай, на парах студенти працюють на ноутбуках, то кожна аудиторія оснащена розетками для комфортного навчання та доступною мережею Інтернет.

Навчання в іноземному університеті – це досвід, який розділяє життя на “до” і “після”. Це час, коли дорослішаєш та ламаєш власні стереотипи. Університет Альпен-Адрія заохочує студентів саморозвиватись, організовуючи багато заходів, гуртків, вечірок та активних вікендів. Проводити час тут справді одне задоволення.

Однією з цілей програми є культурний обмін. Я познайомилася з культурою нової країни, отримала нові цікаві враження. Можу сказати, що ця програма є чудовою можливістю проявити себе, здобути нові юридичні знання та розширити свій кругозір.

Каряка Руслан, студент 4 курсу спеціальності «Міжнародне право»

Навчання за обміном в місті Клагенфурт, Австрія стало чудовою можливістю для мене поглибити свої знання в юриспруденції, покращити свої навички мови та знайомитися з новою культурою.

Клагенфурт – це столиця землі Каринтія в Австрії. Місто розташоване на південному заході Австрії, на кордоні з Італією та Словенією, а тому ми, як студенти мали змогу відвідати туристичні й історичні місця та культурні пам’ятки. Серед найбільш популярних місць можна виділити Відень, Зальцбург, Інсбрук, Холлштатт. Відень, столиця Австрії, відомий своїми величними будівлями, такими як Палац Шенбрунн та кафедральний собор Святого Стефана. Зальцбург – це місто, відоме своєю історією та музичними фестивалями. Інсбрук розташований в Альпах і славиться своїми гірськими пейзажами та красивими будівлями. Холлштатт – це мальовниче село, розташоване на березі озера, відоме своєю красою та архітектурою.

Університет Альпен-Адрія – це один з провідних університетів у місті, який пропонує широкий спектр програм в різних галузях, таких як право, економіка, соціологія, комп’ютерні науки та інші. До і після приїзду в Клагенфурт мені допомагали координатори програми, як з України, так і Австрії. Це грало переважну роль в зборі і подачі документів, плануванні поїздки і облаштуванні на місці. А вже з початком навчання всім студентам провели ознайомчі заходи в рамках “Welcome Days”, де студенти, які лише вступили до університету, а також студенти за обміном отримали корисну інформацію щодо університетського корпусу і аудиторій, студентського порталу і системи Moodle, академічної доброчесності і складанні іспитів. Упродовж заходу всі бажаючи могли отримати приємні подарунки, серед яких канцелярське приладдя, інформаційні брошури та смачні снеки.

Я навчався на факультеті “Економіки і Права”. Там викладається широкий спектр дисциплін з різних галузей права, таких як цивільне право, кримінальне право, міжнародне право, адміністративне право. Основною метою навчання на факультеті є формування студентів як експертів у галузі права та надання їм теоретичних та практичних знань, які допоможуть їм розуміти та вирішувати різні правові проблеми. Заняття зазвичай відбувались в аудиторіях, але були й онлайн курси. Викладачі в університеті Альпен-Адрія прагнули надати нам практичні навички з використанням вивченого матеріалу. Ми виконували різноманітні завдання, що вимагали глибокого аналізу правової системи Європейського Союзу, нормативних актів і діяльності головних інституцій.

Я вдячний адміністрації юридичного факультету і та міжнародному відділу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича за вже другу можливість навчатися за обміном в одному з найвідоміших університетів Австрії. Міжнародна діяльність нашого університету розширюється з кожним роком, одночасно з європейською інтеграцією України, і це чудова можливість для студентів отримати освітній, культурний, соціальний та науковий досвід в рамках програм обміну.