Надзвичайно важливе історичне рішення прийняв Європарламент 23 листопада 2022 р. – визнав росію державою-спонсором тероризму. За відповідну резолюцію проголосувало 494 депутати Європарламенту (58 були проти, 44 утрималися від голосування). Перед цим, 21 листопада, Парламентська асамблея НАТО одноголосно ухвалила резолюцію, в якій визнає російську федерацію та її режим державою-терористкою.
У цьому контексті співзвучним і не менш важливим у процесі формування практичних навичок майбутніх юристів-міжнародників стало проведення кафедрою Європейського права та порівняльного правознавства 14 грудня 2022 р. Модельного засідання законодавчого органу ЄС з аналогічним порядком денним у форматі наукового гуртка, учасниками якого були студенти бакалаврату та магістратури спеціальності «Міжнародне право».
Вся організація Модельного засідання відбувалася відповідно до Регламенту Європарламенту: модерування засідання президентом Європарламенту, активні дебати (виступи парламентарів від імені країн-членів Європейського Союзу), відкрите голосування за прийняту Резолюцію.
Спеціальним гостем заходу був Дорел Фроня, стратегічний радник з питань митної політики Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, заступник міністра юстиції Румунії (2007-2008 р.р.), віце-президент Національного агентства з питань фіскального адміністрування, голова Національного митного управління (заступник державного секретаря) (2012-2013; 2016-2017 р.р.).
Приємно вражений організацією такого івента, у своєму виступі п. Фроня відзначив, що студенти не тільки ефективно змоделювали надзвичайно важливе засідання, професійно висловили позиції країн, які вони представляли, а й відтворили саму атмосферу роботи Європарламенту. Головним мотивуючим меседжем для студентів стала теза п. Фроні про те, що виступи учасників (переважно англійською, а також румунською, італійською, іспанською та українською мовами) були змістовними, емоційними та відтворювали справжній «дух» європейської інституції, а головне – що така активність студентів є не тільки запорукою перспектив їх професійного зростання, але й впевненості, що у майбутньому нинішні студенти-учасники заходу стануть справжніми фаховими юристами-міжнародниками, які будуть гідно відстоювати інтереси України на міжнародній арені.
Очевидно, що студенти були гордими за таку високу оцінку їх роботи, за усвідомлення того, що світ підтримує Україну в її боротьбі за європейські цінності!
Світлана Карвацька
професорка, в.о. завідувачки кафедри Європейського права та порівняльного правознавства
Іван Торончук
доцент кафедри Європейського права та порівняльного правознавства
Тетяна Гнатюк
асистентка кафедри Європейського права та порівняльного правознавства