Надзвичайно важливе історичне рішення прийняв Європарламент 23 листопада 2022 р. – визнав росію державою-спонсором тероризму. За відповідну резолюцію проголосувало 494 депутати Європарламенту (58 були проти, 44 утрималися від голосування). Перед цим, 21 листопада, Парламентська асамблея НАТО одноголосно ухвалила резолюцію, в якій визнає російську федерацію та її режим державою-терористкою.
У цьому контексті співзвучним і не менш важливим у процесі формування практичних навичок майбутніх юристів-міжнародників стало проведення кафедрою Європейського права та порівняльного правознавства 14 грудня 2022 р. Модельного засідання законодавчого органу ЄС з аналогічним порядком денним у форматі наукового гуртка, учасниками якого були студенти бакалаврату та магістратури спеціальності «Міжнародне право».
Вся організація Модельного засідання відбувалася відповідно до Регламенту Європарламенту: модерування засідання президентом Європарламенту, активні дебати (виступи парламентарів від імені країн-членів Європейського Союзу), відкрите голосування за прийняту Резолюцію.
Спеціальним гостем заходу був Дорел Фроня, стратегічний радник з питань митної політики Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, заступник міністра юстиції Румунії (2007-2008 р.р.), віце-президент Національного агентства з питань фіскального адміністрування, голова Національного митного управління (заступник державного секретаря) (2012-2013; 2016-2017 р.р.).
Приємно вражений організацією такого івента, у своєму виступі п. Фроня відзначив, що студенти не тільки ефективно змоделювали надзвичайно важливе засідання, професійно висловили позиції країн, які вони представляли, а й відтворили саму атмосферу роботи Європарламенту. Головним мотивуючим меседжем для студентів стала теза п. Фроні про те, що виступи учасників (переважно англійською, а також румунською, італійською, іспанською та українською мовами) були змістовними, емоційними та відтворювали справжній «дух» європейської інституції, а головне – що така активність студентів є не тільки запорукою перспектив їх професійного зростання, але й впевненості, що у майбутньому нинішні студенти-учасники заходу стануть справжніми фаховими юристами-міжнародниками, які будуть гідно відстоювати інтереси України на міжнародній арені.
Очевидно, що студенти були гордими за таку високу оцінку їх роботи, за усвідомлення того, що світ підтримує Україну в її боротьбі за європейські цінності!
![Sv-Karvatska Svitlana Karvatska](https://law.chnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Sv-Karvatska.webp)
Світлана Карвацька
професорка, в.о. завідувачки кафедри Європейського права та порівняльного правознавства
![i_toronchuk Ivan Toronchuk](https://law.chnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/i_toronchuk.webp)
Іван Торончук
доцент кафедри Європейського права та порівняльного правознавства
![t-hnatiuk Tetyana Hnatiuk](https://law.chnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/t-hnatiuk.webp)
Тетяна Гнатюк
асистентка кафедри Європейського права та порівняльного правознавства