Новини

Нові формати міжнародної співпраці: Літня міжнародна правова школа у Румунії

Romania Visiting

У рамках Угоди про співпрацю, подвійні дипломи між факультетом права та адміністративних наук Сучавського університету «Штефан чел Маре» та юридичним факультетом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кафедрою Європейського права та порівняльного правознавства, студенти першого, другого та третього курсів спеціальностей «Міжнародне право» та «Право» отримали можливість взяти участь у Літній школі «International Teach Law Scientific Sessions” в місті Ватра Дорней (Румунія) яка відбувалась з 22 по 28 липня 2022 року.

Понад двадцять п’ять кращих науковців та практиків з усієї Румунії проводили лекційні та практичні заняття, тематичні майстер-класи разом із учасниками заходу, а також розповідали про цікавий практичний досвід.

Присутні мали змогу брати участь у майстер-класах та проектних групах, пов’язаних з організацією юридичної діяльності у різних галузях права, під час яких могли підвищити рівень вже наявних або здобути нові навички, які необхідні у професії правника.

Щиру зацікавленість викликала лекція-дискусія профорієнтаційного спрямування: про вибір конкретної правничої професії після закінчення факультету та про важливе питання, чому більшість випускників серед трьох гілок влади – законодавча, виконавча та судова – обирають роботу саме в органах судової влади.

Особливо захоплючим та пізнавальним було практичне заняття з дисципліни «Криміналістика» на тему «Дактилоскопія», де окрім обговорення теоретичних питань поняття та видів злочинів в законодавстві Румунії, у рамках набуття практичних компетентностей практикуючого детектива створювали описи кримінального портрету злочинця та жертви. Учасниками Літньої школи були відпрацьовані практичні навички отримання відбитків пальців рук з паперу, скла та інших поверхонь. У такій же практичній площині проводилося заняття про вичислення власного типу особистості.

Неабиякий інтерес викликала лекція про криптовалюту та BlockChain. Цікавою була інформація про розмежування між коінами та токенами, а також знайомство із онлайн гаманцями.

“Fake – news”. Що таке фейк? Як з’явилися та чим загрожують небезпечні фейкові новини? Штучний інтелект та захист даних в Інтернеті. Ці та інші питання були предметом креативних лекцій, які, безперечно, є особливо важливими у контексті сучасних гуманітарних викликів та інформаційних воєн.

Також для студентів була організована незабутня програма дозвілля, яка стала своєрідною платформою для нових знайомств та дискусій.

Ivan Toronchuk

Іван Торончук

доцент кафедри Європейського права та порівняльного правознавства

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

Заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків