Про актуальні питання впровадження альтернативних способів вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності на прикладі діяльності Центру медіації та посередництва ІР-офісу та практичні аспекти застосування інструментів медіації для ефективного врегулювання конфліктів між учасниками правовідносин у сфері інновацій та креативних індустрій говорили 3 жовтня 2025 року в стінах юридичного факультету на публічній лекції: «IP-офіс та IP-медіація: як перетворити конфлікт на рішення?» організованій навчально-науковою лабораторією медіації, переговорів та арбітражу ЧНУ ім. Ю.Федьковичаспільно з кафедрою публічного права.
З вітальним словом до учасників звернулася Олена Орлюк, очільниця Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, докторка юридичних наук. Вона наголосила на важливості та цінності професії правника в сучасному світі та можливостях, які зараз існують для тих студентів, які не бояться труднощів, готові до навчання, інновацій та креативу. Лекторкою виступила Ауріка Грибовська — керівниця Центру медіації та посередництва Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (ІР-офісу), членкиня Міжвідомчої координаційної ради з розвитку альтернативних способів вирішення спорів, медіаторка.

Учасники заходу, студенти 1-5 курсів ОПП «Право» та ОПП «Міжнародне право», студенти 6 курсу ОПП «Медіація», викладачі факультету, представники громадськості обговорювали як позасудові способи, зокрема медіація, сприяють конструктивному вирішенню спорів, виявленню нових можливостей у процесі врегулювання конфліктів та формуванню культури діалогу у правовій та бізнесовій сферах. На конкретних прикладах аналізували переваги застосування медіації для вирішення конфліктів в даній сфері: це швидкість, конфіденційність, можливість висловлюватися на рівних та спільно приймати рішення, яке б задовольняло інтереси всіх учасників спору.
Варто відзначити, що проведення таких освітніх заходів має важливе значення для формування у студентів сучасного професійного мислення та практичних навичок у сфері альтернативного вирішення спорів. Обговорення реальних кейсів та досвіду роботи ІР-офісу сприяє глибшому розумінню механізмів медіації в інтелектуальній власності та підвищує рівень правової культури майбутніх фахівців.
Юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича продовжує розвивати співпрацю з провідними інституціями у сфері права та інновацій, створюючи умови для практичного навчання, професійного зростання студентів і впровадження сучасних підходів до вирішення правових конфліктів.

Лідія Нестеренко
керівниця навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу ЧНУ ім. Ю. Федьковича