Через 2 місяці – Новий рік, через 4 місяці – рік… Страхітливої, жорстокої, звірячої війни на квітучих, родючих землях України, з масовим знищенням її народу, крадіжкою її історії, викривленням славного українського минулого. І якщо до 24 лютого 2022 року всі українці планували жити щасливо, то після підлого нападу рашистів залишилося просто бажання вижити і зберегти свою державу. В умовах війни практично беззахисним стає найцінніше – ПРАВА ЛЮДИНИ. Вбивства й тілесні ушкодження, викрадення людей на захоплених територіях і примусове вивезення, катування та нелюдське поводження, зґвалтування та інші форми насильства – є прямим порушенням як права на життя, так і прав на гідність та недоторканність.
У п’ятницю 28 жовтня 2022 року в стінах Лабораторії прав людини відбулось перше засідання гуртка кафедри теорії права та прав людини «Інновації та права людини». Був проведений захід на тему «Права людини в умовах війни» у формі кінодебатів. Перед переглядом фільму «Маріуполь. Невтрачена надія» студенти 1 та 2 курсів поділились своїми думками щодо реальності реалізації прав людини та їх захисту в умовах війни.
Документальний фільм про Маріуполь вразив всіх присутніх, різко захотілось, щоб все, побачене на екрані було просто вигадкою і майстерністю кіномитців. Але… це наша дійсність, наші реалії, наше життя. Після побаченого на екрані важко було говорити. Кожен відчував нутром, що значить бути УКРАЇНЦЕМ. Емоції зашкалювали! Біль, жах, лють, жага помсти, бажання перемоги… Кожен відчував по-своєму, але одинаково щиро та сильно. На жаль, Маріуполь став одним із символів трагедії цієї війни, але всі ми сподіваємось, що він же стане і символом перемоги в близькому майбутньому. Як і всі інші знищені шматки нашої рідної землі. Вистоїмо! Переможемо! Подолаємо! Відбудуємо! Не забудемо! СЛАВА УКРАЇНІ!!!