16-17 листопада 2024 р., в затишному просторі “Steinbarg gallery & cafe” бажання пізнати глибше світ гуманістичної медіації зібрало професіоналів, натхненних медіацією на чергові тренінги теоретичної та практичної підготовки з медіації конфліктів за моделлю гуманістичної медіації Жаклін Моріно. Учасники, через призму інтерактивної лекції та практичних вправ досліджували теми: безсилля медіатора; лабіринтове посередництво; як працює центр відновного правосуддя.
Серед тих, хто долучився, були викладачі кафедри публічного права: зав. каф., д.ю.н., проф. Руслана Гаврилюк, к.ю.н., доц. Оксана Меленко, асист., координаторка медіаційної служби, Лідія Нестеренко, асист. Наталя Волкова, асист. Ангеліна Паламарчук, випускниця магістерської ОПП “Медіація”, медіаторка Центру медіації та посередництва ІР офісу Алла Чайка, викладачі кафедри психології: зав. каф., к.п.н., доц. Ярослава Андрєєва, к.п.н., доц. Світлана Доскач, к.п.н., доц. Світлана Собкова, к.п.н., доц. Оксана Поліщук, асист. Інна Тритенко, практична психологиня, медіаторка, президентка та директорка БФ “Барви життя – Регіональний Центр Миру” Софія Дутчак.
Заняття проводили наші італійські партнери. Філіппо Ванончіні, викладач Католицького університету Мілана та Університету Бергамо, зареєстрований як медіатор в кримінальних справах у Міністерстві юстиції Італії, брав участь у впровадженні відновного правосуддя з 2007 року. Окрім медіаційної роботи, він є співзасновником і віце-президентом асоціації lnConTra ETS, яка займається просуванням відновних практик в різних громадах та є президентом APS “NATHAN”. Джузеппіна Пома, медіатор Центру CHE та член-засновник inConTra ETS. Займається розробкою послуг, спрямованих на задоволення соціальних потреб, а також створення можливостей для розвитку місцевих громад. Проводила заходи з відновного правосуддя у пенітенціарному відділенні в’язниці Бергамо.
Учасники тренінгу мали можливість дискутувати про природу гуманістичної медіації та її поширення в Україні. Крім того, були напрацьовані напрями співпраці щодо навчання гуманістичних медіаторів в Україні, надання послуг медіації тощо. Разом з тим, найбільш жваве обговорення виникло щодо розвитку та розширення осередків гуманістичної медіації в регіоні та Україні в цілому. Червоною ниткою обговорення також було те, що в основі навчання та поширення цінності гуманістичної медіації має бути людина, її потреби, гідність та свобода. Для нас важливо поширення цінностей медіації безумовно та беззастережно, у всьому її розмаїтті та багатогранності.
Наше навчання на шляху пізнання гуманістичної медіації триває, попереду ще багато захопливих тренінгів, корисних навичок та глибоких розмов!
Лідія Нестеренко
координаторка медіаційної служби Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича