Новини

«HELP (освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни» – можливість неформальноі та інформальної освіти на факультеті

HELP Project

У сучасному світі концепція «навчання протягом життя» стає основною передумовою розвитку суспільства та економіки країни, тому розвинені держави, маючи тривалий період становлення та розвитку системи освіти, удосконалюють її форми і методи. Так, виклики сьогодення спонукають до розгляду низки аспектів та питань щодо в цілому освіти та неформальної та інформальної освіти, зокрема. Закон України «Про освіту» регламентує право особи на освіту впродовж життя шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти і держава визнає ці види освіти, створюючи умови для розвитку суб’єктів освітньої діяльності, що надають відповідні освітні послуги, а також заохочує до здобуття освіти всіх її видів.

Великий інтерес до навчання у вигляді тренінгів, відео-курсів, майстер-класів, семінарів через різного роду платформи проявляє сьогодні молодь. І тому питання неформальної та інформальної освіти на юридичному факультеті щоразу стає актуальнішим і зустрічі, присвячені таким формам освіти, відгукуються студентам та викладачам.

Так, 29 лютого 2024 року було організовано онлайн зустріч з представниками Програми HELP – основної освітньої програми Ради Європи для юристів, метою якого є навчання нинішніх, а також майбутніх суддів, адвокатів та прокурорів щодо європейських стандартів у галузі прав людини.

Менеджерка Проєкту Ольга Костенко та старша спеціалістка Проєкту Галина Смірнова розповіли про завдання даного проєкту, основним завданням якого є створення платформи з онлайн курсами, для навчання студентів та викладачів правничих шкіл, підвищення кваліфікації нинішніх та майбутніх правників у сфері стандартів та практик Ради Європи. Платформа, де студенти-правники можуть постійно вдосконалювати свої знання щодо європейських стандартів у галузі прав людини (під час війни, зокрема) чи набувати нові знання та компетентності.

Спікери звернули увагу на розроблений в межах Проєкту новий курс HELP Ради Європи з міжнародного гуманітарного права та прав людини, а також адаптовані для українських юристів вже створені навчальні курси HELP і модулі.

Тепер викладачі факультету та студенти усіх рівнів вищої освіти ОП «Право» та ОП «Міжнродне право» (студенти-магістри ОПП «Медіація»), яких на зустічі було більше140, після реєстрації на платформі HELP, можуть мати необмежений доступ до загальнодоступних курсів. Це самостійні курси або курси, проведені тьюторами, після завершення яких слухачі можуть отримати додаткові навички та вміння, а рівень засвоєння матеріалу підтвердиться індивідуальний цифровий «Сертифікат про завершення» (Statement of accomplishment).

Тісна співпраця з партнерами Проекту HELP та долучення Чернівецької правничої школи до ресурсів, розміщених на платформі HELP, розширять можливості участі викладачів та студентів в неформальній та інформальній освіті, через онлайн курси щодо ЄКПЛ, судових рішень Європейського суду з прав людини, переглянутої соціальної хартії та інших ключових інструментів Ради Європи (конвенцій та м’якого права), права Європейського Союзу та судових рішень Суду справедливості ЄС, та курсів, спрямованих на розвиток soft skills для майбутніх правників.

Oksava V Melenko

Оксана МЕЛЕНКО

заступниця декана юридичного факультету з навчально-методичної роботи