Україна здійснює активну роботу над виконанням реформ, необхідних для вступу до НАТО та ЄС, і сподівається на підтримку міжнародного співтовариства. Цей процес вимагає часу та зусиль, але це сприятиме сталому розвитку та зміцненню нашої держави як демократичної та процвітаючої.
Саме з цією тематикою були пов’язані збори наукового гурта «Міжнародне право» та Лабораторії європейського права, яке відбулося 31 жовтня в приміщенні юридичного факультету. Серед запрошених гостей була народна депутатка України, голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення реалізації закріпленого в Конституції України стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в ЄС та НАТО Марія Іонова та випускник юридичного факультету, заступник голови Чернівецької обласної ради, кандидат політичних наук Михайло Павлюк.
Разом із майбутніми колегами Марія Іонова поділилась думками про ситуацію зі вступом нашої країни до Північноатлантичного альянсу та до Європейського Союзу. Учасники наукового гуртка активно дискутували теми щодо ізраїльсько-палестинської війни, її впливу на російсько-українську війну, можливі сценарії завершення війн і безпекових гарантій для нас. У цьому контексті важлива роль міжнародного права як основа для цивілізованого світу у вирішенні будь-яких протистоянь у світі.
Зараз ми очікуємо на початку листопада на позитивне рішення від Європейської Комісії про рекомендацію початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Безумовно, до повноправного членства необхідно декілька років та чималий обсяг роботи з імплементації та гармонізації нашого законодавства до acquis ЄС, де важливу роль відіграватимуть юристи-міжнародники.
Іван Торончук
к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства
Віталій Яремчук
доктор філософії (міжнародне право), асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства